Playstation 4 - Kullanıcı Arayüzü Özellikleri

Playstation 4 - Kullanıcı Arayüzü Özellikleri

GDC'de Playstation 4 için yeni özellikleri açıklayan Sony, Playstation 4'ün kullanıcı arayüzünden de bahsetti.

Donanım Özellikleri, Eye Kamera, kullanıcı arayüzü gibi diğer detayları görmek için Playstation 4 için Açıklanan Teknik Özellikler yazısına bakabilirsiniz.

* Playstation 4 kullanıcı arayüzünde odaklanılan konu, kullanıcıya özel güncel bilgi paylaşımı yapmak. Arayüzün ana menüsünde kullanıcıya özel haberler (örn; yeni DLC çıktı), sosyal ağ önerileri ve videolar bulunacak.

* Playstation 4'le beraber gelecek mevcut arayüzde Playstation 4'ün sosyal ağında neler olduğuna dair her şeyi ince ayrıntısına kadar görebileceksiniz.

* PS3'e göre arkadaşlık sistemi de oldukça gelişmiş durumda. Yüksek sayıda arkadaş edinmenize izin veren Playstation 4, tek bir konsolda birden fazla PSN hesabı kullanmak isteyen çoklu kullanıcı için de sistemini geliştirmiş.

* Playstation 4'te kimlik bilgilerinizin içinde avatar ve kullanıcı adınızın yanında gerçek isminiz ve fotoğrafınız da olacak. Gerçek isim ve fotoğrafı sadece Facebook üzerinden sizi ekleyen veya "True Name" kısmında sizi aratan insanlar görecek. Ancak isteğe bağlı olarak gerçek isim kısmını kapatabileceksiniz. Kısacası, insanların gerçek isminizden size nasıl ulaşmak istediğini, siz belirleyeceksiniz.

* Sony, yapımcıların tek kişilik hikaye modlarında da sosyal özellikleri kullanmasını umuyor. Örnek olarak; Heavy Rain'de kritik bir sahnede karar vermeniz gerektiğini düşünün. Kararınızı verdikten sonraysa yukarıda bir ikon çıkarak arkadaşlarınızdan kaçının sizinle aynı kararı verdiğini gösterecek.

* Playstation 4'te kullanılan chip sayesinde CPU ve GPU gücüne yüklenmeden oynadığınız oyunun son dakikalarını videoya alabileceksiniz. Bu sayede unutulmaz oyun anlarınızı internet aracılığyla hızlı bir şekilde paylaşabileceksiniz.

Playstation 4 için Açıklanan Teknik Özellikler

YORUMLAR