Playstation 4 Pro Gerçek Bir 4K Oyun Konsolu Değil

Playstation 4 Pro Gerçek Bir 4K Oyun Konsolu Değil

Sony iki gün önce düzenlediği etkinlik ile uzun süredir dedikoduları dolaşan yeni ve daha güçlü bir Playstation 4'ü duyurdu. Sonrasında çıkan haberler ise Playstation 4 Pro'nun gerçek bir 4K oyun konsolu olmadığını gösteriyor.

Yapılan duyurunun temel noktası konsolun 4K desteğiyledi. Sony'nin iddiasına göre Playstation 4 Pro, 4K çözünürlükte yüksek kalitede oyunlar oynatabiliyordu. Fakat birçok oyun şirketi, konsolun gerçekten 4K çözünürlüğe ulaşamadığını söylüyor. Playstation 4 Pro'nun tam bir 4K gösterimi yapabilmek için yeteri kadar beygir gücüne sahip olmadığını söyleyenler arasında Guerrilla Games de var. Sony'nin sahip olduğu oyun stüdyosu, ilerleyen günlerde çıkaracağı açık dünya tabanlı RPG oyunu Horizon: Zero Dawn'ın 3840 x 2160 çözünürlükte çalışmaadığını resmi olarak açıkladı. Bu açıklamanın önemi ise Guerrilla Games'in Sony'e ait olan bir stüdyo olmasından kaynaklanıyor. Sony'nin kendi stüdyolarıyle daha fazla bilgi paylaştığı ve o stüdyolardan çıkan oyunların kalite olarak, diğer oyunlara göre daha yüksekte olduğu bilinen gerçeklerden. 

Playstation 4 Pro tam bir 4K görüntüsü gösteremiyor; ancak onun yerine küçük bir "sihir" kullanıyor. Guerrila Games'in direktörü Hermen Hulst konuyu şöyle açıklamış: "Bu tam bir 4K değil. Fakat kendi açınızdan, algıladığınız gerçeğinden ayırt edilemeyecek kadar [4K'ya] yakın görüntüler.

Playstation 4 Pro 4K Görüntü Sunabiliyor Mu?

Yani temelde Playstation 4 Pro, söylediği gibi doğal bir 4K görüntüsü sunamıyor, 3840 x 2160 çözünürlüğe ulaşamıyor. Yine de ortaya konulan çeşitli grafiksel yenilemeler ve küçük numaralarla ortaya 4K görüntüsüne yakın bir görüntü çıkıyor. Uzmanlar bunun çıplak gözle gerçeğinden ayırt edilemeyeceğini söylüyor. Kısaca Playstation 4 Pro gerçek bir 4K oyun konsolu değil; ancak oyunculara 4K deneyimini sonuna kadar sunuyor.

PlayStation Pro 399 Dolarlık Fiyatıyla Duyuruldu

Playstation 4 Artık İndirimli Fiyatlarıyla Satın Alınabilir!

YORUMLAR