Playstation 4 ve Xbox 720 İçin Yeni Gelişmeler

Playstation 4 ve Xbox 720 İçin Yeni Gelişmeler

Yeni neslin iki dev oyun konsolu, muhtemel isimleri Playstation 4 ve Xbox 720 için yeni gelişmeler yaşandı. Aslında bu gelişmelerin konsolların çıkış tarihine veya teknik özelliklerine etki etmediğini belirtelim. Net bir çıkış tarihi verilmese de yeni konsolların çıkış tarihi için yeni bir tahmin de bulunuyor. Bu ve bunun gibi birçok tahmini daha öncede duyduğunuzdan eminiz.

Hiçbir resmi gelişmeye yaşanmayan yeni nesil oyun konsolları Playstation 4 ve Xbox 720 kod isimleri ile, Orbit (Playstation 4) ve Durango (Xbox 720) ancak bu kod isimleri artık bu şekilde hatırladığımız gibi olmayacak. Yeni haberimizde tamda bunun üzerine. Bir teknoloji sitesinde yapılan haberde bu iki konsolun geliştirme aşamasında kullanılan kod isimleri değiştirildi.

Xbox 720’nin kod ismi olarak anılan Durango artık Kryptos olarak anılmakta, Playstation 4’ün kod ismi olarak anılan Orbit ise artık Thebes olarak anılıyor. Bu ani karar ile kod isimleri değiştirilen konsolların isimlerinin değişmesinin sebebi ise; Xbox 720’nin nedeni kötü bir işlemciye sahip olmasından ötürü, Playstation 4’ün kod isminin neden değiştirildiği ise bilinmiyor. Bu arada konsolların 2014 yılı içinde satışa sunulması bekleniyormuş.

Bu ve bunun gibi resmi olmayan tüm haberler sadece bir söylenti, bu gibi söylentiler konsollar resmi olarak açıklanana kadar devam edecek. Ne yazık ki resmi açıklamaları ve duyuruları beklemekten başka çaremiz yok. Microsoft ve Sony’den gelecek açıklamalar yayınlanana kadar bu tür söylentilere inanıp inanmamak sizlere kalıyor.

YORUMLAR