Playstation 4 ve Xbox 720'nin Yarış Oyunları

Playstation 4 ve Xbox 720'nin Yarış Oyunları

Sony ve Microsoft’un yeni nesil konsolları hakkındaki detaylar oyuncular tarafından merakla bekleniyor. Bu konsollara çıkacak oyunlar da buna dahil.

Microsoft’un Xbox 720‘yi yazın gerçekleşecek E3’te duyurulması bekleniyor. Sony ise Microsoft’tan erken davranarak Playstation 4 markasını 20 Şubat tarihinde duyurabilir.

Bu habere konu olan kısımsa bu konsollara çıkacak olası oyunlar. Blur oyunuyla tanıyacağınız Evolution Studios, söylentilere göre takımını güçlendirerek Playstation 4 için yeni bir yarış oyunu üzerinde çalışmaya başladı. Sadece söylenti aşamasında kalan bu oyun, Forza serisinin yan oyunu olan arcade tarzındaki Forza Horizon’un yaptığını Grand Turismo serisi için yapmayı amaçlıyor. Daha arcade tarzında olacak Gran Turismo yan projesi 20 Şubat tarihinde Playstation 4 ile beraber duyurulabilir.

Bir başka Playstation 4 oyunu da Killzone serisinin yaratıcısı Guerrilla Games tarafından geliştiriliyor. 20 Şubat’taki etkinlikte bu oyunun da bizlere tanıtılması bekleniyor.

Microsoft cephesindeyse Burnout serisi ve son olarak yaptıkları Need for Speed Most Wanted oyunlarıyla tanıyacağınız Criterion, yeni nesil Xbox için PGR5’i geliştiriyor.

Yazıda bahsi geçen tüm yarış oyunlarının Playstation 4 ve Xbox 720’nin çıkış oyunları olarak hazır olacağı da söylentilerin arasında yer alan bir başka iddia.

Need for Speed Most Wanted İncelemesi

YORUMLAR