Playstation 4 ve Xbox One'ı Birlikte Çalıştıran Dizüstü Bilgisayar: Playbox

Playstation 4 ve Xbox One'ı Birlikte Çalıştıran Dizüstü Bilgisayar: Playbox

İki farklı dünyaya aynı pencereden bakmaya hazır mısın? 

Dünya üzerinde hiç bitmeyecek tartışmalardan biri şüphesiz konsol savaşları. Bu bağlamda Playstation 4 vs. Xbox One savaşı da hala tazeliğini koruyor. İki konsol arasındaki özellikler veya hangisine sahip olunmalı temalı açık oturumlar hiç bitmek bilmedi. Nihayet bu tartışmayı sonlandıracak bir gelişme yaşandı. Ed Zarick isimli bir mühendis, Xbox One ve Playstation 4'ün birlikte çalışmasına olanak sağlayan bir dizüstü bilgisayar geliştirdi.

Ed Zarick'in geliştirdiği bu sistem Playbox adını taşıyor. 22 inç monitör ve 1080p ekran özelliğiyle karşımıza çıkan Playbox, yeterince şık değil ama oynanabilirlik açısından oldukça iyi görünüyor. Sistem şu şekilde çalışıyor: Kasanın bir tarafında Xbox One, diğer tarafında ise Playstation 4 var. Bunlar birbirine aynı güç kablosu ile bağlı. Dizüstü bilgisayar modundaki bu prototip iki konsolu birden çalıştırıyor. Kullanıcı istediği taktirde bir anahtar yardımıyla iki konsol arasında geçiş yapabiliyor. 

Zarick kişisel blogunda Playbox'u belirli bir müşterisi için yaptığını belirtti. Gelecek ne gösterir bilemeyiz fakat bu gelişme, iki farklı konsolu tek çatı altında çalıştırmasıyla bir ilke imza attı. Nasıl çalıştığını aşağıdaki videodan ayrıntılı bir şekilde izleyebilirsiniz: 

Grim Fandango Remastered Ön Siparişe Açıldı!

Global Game Jam Ege 2015 İzmir'de Gerçekleşiyor

YORUMLAR