Playstation 4.5 İçin Yeni Bir Doğrulama

Playstation 4.5 İçin Yeni Bir Doğrulama

Playstation 4.5 haberleri bir süre önce gündeme gelmiş ve söylenenlere göre Sony, daha güçlü ve geliştirilmiş bir Playstation modeli çıkarmak için çalışmaya başlamıştı.

Geçtiğimiz hafta çıkan haberler, ismi açıklanmayan birkaç oyun geliştiricisine dayandırılmış ve Sony'nin bilgilendirme toplantılarına başladığı da aktarılmıştı. Şimdi ise bir başka kaynağın da Playstation 4.5 haberlerini doğruladığı ortaya çıktı. 

PS4.5 arttırılmış grafik gücüne sahip olacak ve tam anlamıyla 4K görüntü sağlayabilecek. Ayrıca işlemcisinde yapılacak değişimlerle Playstation VR'ı tam olarak çalıştırması sağlanacak.4K çözünürlüğü, şu an kullandığımız 1080p çözünürlüğün dört katı daha iyi bir çözünürlük oranını ifade ediyor. Şuan için PS4, oyunlarda 1080p çözünürlük sunuyor, video ve fotoğrafları ise 4K oynatabiliyor.

Geliştirilmiş bir PS4'ün, PC üzerinde çalışan VR cihazlarla daha rahat mücadele etmesi de kolaylaşacak. Çok güçlü bilgisayarlarla çalışması planlanan Oculus Rift ve HTC Vive, hali hazırda Playstation VR'den çok daha iyi sonuçlar veriyor. Keza böyle bir modelin çıkmasının amacı ise Playstation VR'ın en iyi performansı sunmasını sağlamak. 

Eurogamer'a konuşan bir başka oyun geliştiricisi, ellerinde Playstation 4.5 olarak adlandırılan yeni cihazın olduğunu söyledi. Halen prototip aşamasında olan bu cihazın üzerinde bir süredir çalıştıklarını da ekledi. 

Sony, PlayStation Oyunlarını Android ve iOS Cihazlara Taşıyabilir

Bütün GTA Serisi Artık PlayStation 4'te Oynanabilecek

YORUMLAR