Playstation 4K Resmi Olarak Onaylandı

Playstation 4K Resmi Olarak Onaylandı

Bir süredir söylenti seviyesinden öteye gitmeyen Playstation 4K haberleri, Sony Interactive Entertainment'in başkanı Andrew House tarafından doğrulandı. Başkan hem iyi hem de kötü haberler verdi.

Playstation 4 ve Xbox One'ın halihazırdaki halleri, gümbür gümbür gelen VR teknolojisi için yeterli gelmiyor. PlaystationVR gibi bir cihaz da duyuran ve bu cihazın sadece Playstation 4 üzerinde çalışacağını açıklayan Sony ise yetersiz gelen konsolunu Playstation 4K ile güçlendirecek. Yeni konsol, Playstation 4'ün temelini kullanacak; ancak bunu daha iyi donanımsal özelliklerle yapacak.

Andrew House'un Financal Times'a verdiği röportaj ile onayladığı Playstation 4K'nın, yarın itibariyle başlayacak olan E3 2016'ya da yetişmeyeceği de söylendi. Hatta güçlendirilmiş bu yeni konsol, 2016 içerisinde dahi piyasaya çıkmamış olabilir. Yine de 4K desteğiyle birlikte Horizon: Zero Dawn ve God of War gibi oyunları oynatabilecek olan konsol, birçok oyuncu tarafından merakla bekleniyor. İşin kötü yanı ise yeni konsolun, donanım gücüne mukabil daha pahalı satılacak olması. Yine House'un röportajında söylediği üzere konsolun fiyato 350 dolar seviyesinde olabilir. 

Playstation 4K, PS3 ve PS4 ayrımında olduğu gibi çalışmayacak. Playstation 4 için çıkarılan oyunlar, iki versiyonda da çalışacak. Sadece Playstation 4K üzerinden bu oyunu açtığınızda, daha iyi grafiklerle karşılacaksınız. Ayrıca Playstation 4K'nın oyun geliştiricilerine ayrıca bir yük getirmeyeceği de söyleniyor. Küçük bir çabayla, PS4 için hazırlanan oyunlar her iki versiyona da aktarılabilecek. 

Playstation ve Xbox'a Çıkan İlk Türk Oyunu Bard's Gold'un Çıkış Tarihi Açıklandı

Yeni PlayStation 4 Modelinin Kod Adı ve Teknik Özellikleri

PlayStation 5 Hiç Gelmeyebilir

YORUMLAR