PlayStation 4'te İkinci El Oyunlara Kısıtlama Gelebilir

PlayStation 4'te İkinci El Oyunlara Kısıtlama Gelebilir

Xbox One’ın en büyük eleştiri toplayan özelliklerinden birisi ikinci el oyunlar için ekstra ücret istemesi olmuştu. Bu özellik yüzünden PlayStation 4’e daha sıcak bakan oyuncular bile olmuştu. Ancak PlayStation 4 tahmin ettiğimiz kadar oyuncu dostu olmayabilir.

GameTrailers TV’nin sunucusu olan ve oyun dünyasıyla ilgili birçok bağlantısı olduğu bilinen Geof Keighley yayınlanan son programında, aldığı bir duyumdan bahsetti. Bu duyuma göre Sony de Microsoft gibi ikinci eli engelleme düşüncesinde. Fakat Sony ilk hamleyi yapmak yerine Microsoft’un yapacağı açıklamadan sonra oyunculardan gelecek tepkileri ölçmek istemiş.

Geof Keighley’nin açıklamalarından sonra Twitter’da Sony’nin ikinci eli kısıtlamaması için bir kampanya başlatıldı, birçok oyuncu da bu kampanyayı destekledi ve desteklemeye devam ediyor. Bazı Sony çalışanları da kampanyadan sonra PlayStation oyuncularına hırslarından dolayı hayran kaldıklarını belirtti.

Sony’nin patronu Shuhei Yoshida daha önce yaptığı bir açıklamada geri dönüşlere açık olduğunu belirtmişti. Bakalım ilerleyen günlerde Sony’nin izleyeceği politika nasıl olacak, hep beraber göreceğiz.

Xbox One, PlayStation 4'ün Gücüne Yetişecek

YORUMLAR