PlayStation 4'ün 2.0 Sistem Güncellemesi Detaylandırıldı

PlayStation 4'ün 2.0 Sistem Güncellemesi Detaylandırıldı

Geçen ağustos Gamescom'da Sony PlayStation 4 için sıradaki büyük sistem güncellemesinden bahsedilmiş, oyuncuların erişilebilirlik alanında daha çok özelliğe sahip olmaları için birçok söz verilmişti. Şimdi ise PlayStation 4 Sistem Güncellemesi 2.0 Sony tarafından detaylandırıldı.

Geçen etkinlikte 2.0 ile beraber sisteme yeni özelliklere geleceğinden bahsedilmişti. Ancak görüldüğü kadarıyla 2.0 güncellemesi ile PlayStation 4'ün arayüz ve yazılımına gelecek tek şey yeni özellikler olmayacak. Uzun zamandır Sony'nin üzerinde çalıştığı güncellemede göze çarpan ilk özellik PlayStation 4'ünüzün artık USB Music Player desteği alması oluyor. Oyuncular artık oyun oynarken arka planda kendi müziklerini dinleyebilecekler. Sadece müziklerinizi attığınız USB flaş diskinizi PlayStation 4'ünüze takın ve ekranda yeni seçenek belirecek. USB Music Player MP3, MP4, M4A ve 3GP uzantılı müzik dosyalarını destekleyecek.

Yeni güncellemeyle PlayStation 4'e kişiselleştirme anlamında arayüz tema seçenekleri ekleniyor. Zaten halihazırda bulunan tema sisteminde, artık kendi ana ekranınızın rengini ve tonlamasını değiştirebileceksiniz. Bu yenilik kullanıcılar için daha çok tek bir tema paketiyle görünümü değiştirmektense kişisel renkleri kullanabilmeye imkan tanıyor.

'What's New' bölümünde artık yeni oyunlar ve eklentilerle beraber tanıyor olabileceğiniz arkadaşlarınız da belirecek. Bu sayede arkadaş listenize yeni kişileri eklemek ve PSN'de arkadaşlarınıza ulaşmak çok daha kolay. Buna ilaven ses komutu özelliğine de yeni komutlar eklenmiş durumda ancak bunların henüz ne kadar verimli çalıştığı bilinmiyor.

Yeni özelliklerle beraber sistemde birçok geliştirme ve onarım da 2.0 güncellemesiyle gelenler arasında. Artık çok daha verimli 'multi-tasking',video paylaşımı ve kanal yayını yapabileceksiniz. Sony çoktan YouTube için uygulama desteğini doğruladı ve bu oynarken kaydedeceğiniz videoların anında paylaşımına olanak sağlayacak, bir yandan da konsolun genel olarak video yakalama performasını arttıracak.

Google, Android 5.0 Lollipop Uygulamaları Yazmanıza İzin Veriyor

Android 5.0 Lollipop Hangi Akıllı Telefon Modellerinde Bulunacak?

YORUMLAR