PlayStation 5'in Platforma Özel Oyunlarla Çıkacağı Söyleniyor

Geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapmış olan Xbox Game Studios patronu Matt Booty, Xbox Series X konsolunun çıkışından sonraki en az iki yıllık süreçte çıkan oyunların Xbox One için de satışa sunulacağını söylemişti. Kimilerinin hoşuna giden, kimilerinin de hoşuna gitmeyen bu açıklama sonrasında gözler elbette Sony cephesine dönmüştü. Benzer bir durumun PlayStation 4 ve PlayStation 5 arasında da yaşanıp yaşanmayacağı merak ediliyor. Sony şimdilik resmi bir açıklamada bulunmuş değil ama yeni nesil konsolun kendisine özel oyunlar ile satışa sunulacağı söyleniyor.

Kotaku sitesi yakın zaman önce yeni bir podcast yayını gerçekleştirdi. Bu yayına katılımda bulunan isimlerden bir tanesi de Jason Schreier idi. Schreier bildiğiniz gibi aktardığı bilgilerin yüksek oranda doğru çıkması ile hem güven hem de olumlu yönde itibar kazanmış olan bir gazeteci olduğu için bu tarz haberler daha çok dikkate alınıyor. Kotaku sitesinin son podcast yayınında Schreier, bazı kaynaklardan duyduğuna göre PlayStation 5 konsolunun çıkış zamanında platforma özel oyunların da piyasada olacağını söyledi. Bir diğer deyişle, Sony konsolunu aldığınız zaman diğer platformlarda olmayan oyunları da oynayabileceksiniz.

Şimdilik hangi oyunların olacağı elbette söylenmemiş. Öte yandan, The Game Awards 2019 şovunda Gearbox Software tarafından duyurulmuş olan Godfall oyununun PC ve PlayStation 5 için çıkacağını biliyoruz. Önümüzdeki ay gerçekleştirilmesi beklenen PlayStation Meeting etkinliği sırasında, Sony konsoluna özel olarak çıkacak oyunların birkaçını öğreneceğimizi düşünüyoruz. Gelişmeleri takipte olacağız.

YORUMLAR