Playstation Plus Bu Yıl 1349 Dolar Değerinde Ücretsiz Oyun Dağıttı

Playstation Plus Bu Yıl 1349 Dolar Değerinde Ücretsiz Oyun Dağıttı

2014 yılının son günlerine yaklaşırken sektörlere bağlı olarak istatistiklerde gelmeye başladı. Dolu dolu geçen bir yılın ardından aylık ya da yıllık bazda ücret ödediğimiz hizmetlerden ne kazandığımızı daha iyi görebiliyoruz. Push Square adlı internet sitesinin yaptığı araştırma verilerine göre Playstation Plus’dan yüzümüzü güldüren bir haber geldi. Sony, Plus abonelerine 2014 yılında 1349 Dolar yani 3110 Türk Lirası değerinde ücretsiz oyun dağıttı.

Yapılan bu araştırma verileri resmi olmasa da kişisel olarak yapılan hesaplamalarda aşağı yukarı bu rakamlara ulaşabilmek mümkün. Ayrıca fiyat-performans odaklı değerlendirmek gerekirse; yıllık 150 TL gibi bir ücret ödeyerek ayda 2 oyuna, Playstation Plus üyelerine özel indirimlere ve bu hizmetin sağladığı birçok ayrıcalığa sahip olabiliyoruz.

Bunları göz önüne alarak Sony’nin bizi kazanmak için elini açık tuttuğunu ve cömert davrandığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu tutumuna devam edip etmeyeceği konusunda yorum yapmak zor olsa da Microsoft’la rekabetin kızışması biz kullanıcılar açısından oldukça kârlı olabilir.

İstanbul'daki BiTaksi Kullanıcılarına Taksiler Ücretsiz Olacak

YORUMLAR