PlayStation Pro 399 Dolarlık Fiyatıyla Duyuruldu

PlayStation Pro 399 Dolarlık Fiyatıyla Duyuruldu

Sony resmi olarak PS4 4 Pro konsolunu duyurdu. Playstation 4 Pro 399 dolarlık etiketi ve 1TB dahili belleğiyle HDR ve 4K desteği verecek.

PlayStation etkinliğinde duyurulan yeni nesil konsol, eski bir önceki model PlayStation 4 oyunlarını da destekliyor. PlayStation 4 Pro’nun ekran kartı doğası gereği PS 4’ten daha güçlü. PlayStation 4 Pro HDR desteği olmayan televizyon veya monitörlerde bu özelliği tecrübe edebilmenize olanak vermiyor. Yeni nesil PS 4 Pro HDR desteği olan cihazları otomatik olarak tanıyabiliyor. PlayStation 4 Pro’nun işlemcisi değişmiyor ancak bu işlemci de güçlendirme yapılmış.

PS 4 Pro Özellikleri ve Çıkış Tarihi

Bu arada eski PS 4 konsollarında PS 4 Pro için çıkacak oyunları oynamak, tamamen oyun geliştiricilerinin oyunlarına modifiye ederek bu cihazlarda da çalışmalarını sağlamasıyla alakalı olacak. Yani PS 4 Pro için çıkan bir oyunu PS 4 üzerinde tecrübe edebilmek tamamen oyun üreticilerinin insafına kalmış oluyor. Bu arada PlayStation 4 Pro HDR TV’lerde kullanılacağı için NetFlix ve YouTube bu konsol için uygulamalar geliştirmeye başladılar bile.

Microsoft Xbox One Project Scorpio’yu duyurduktan sonra Sony’nin karşı hamlesi olarak değerlendirilen PlayStation Pro 4, bakalım tüketiciyi memnun edebilecek mi? Sony tanıtımda Watchdogs 2, Deux Ex: Mankind Divided ve Killing Floor 2 gibi oyunların HDR demolarını da yaptı. PlayStation 4 Pro 10 Kasım 2016 tarihinde raflarda olacak

Bir ufak modeli de duyuruldu

PlayStation Pro 4’ün yanı sıra Sony 299 dolak Pro özellikleri taşımayan PlayStatio 4 Slim’i de tanıttı.

YORUMLAR