Playstation ve Xbox'a Çıkan İlk Türk Oyunu Bard's Gold'un Çıkış Tarihi Açıklandı

Playstation ve Xbox'a Çıkan İlk Türk Oyunu Bard's Gold'un Çıkış Tarihi Açıklandı

Erdem Şen tarafından geliştirilen platform oyunu Bard's Gold, Playstation ve Xbox için çıkan ilk yerli oyun olacak. Playstation 4, Playstation Vita ve Xbox One için çıkacak oyunun çıkış tarihi ise kesin olarak açıklandı.

Yerli oyunların sayısı gün geçtikçe artarken, her geçen daha güzel haberler almaya devam ediyoruz. Bunlardan bir tanesi Erdem Şen tarafından geliştirilen, eski usul platform oyunu Bard's Gold'dan geliyor. 14 Ağustos 2015'te Steam Greenlight oylamasını geçtikten sonra Steam üzerinden satılmaya başlanan oyun, uzun ve meşakkatli bir geliştirme sürecinin ardından konsollara çıkmaya hazırlanıyor. 

Bard's Gold, günümüzde görmeye alışık olduğumuz çok hızlı platform oyunlarından ziyade eski tarz oynanışı benimseyen bir yapım. Slow-paced denilen türün içine alabileceğimiz bu oyun, eskinin o güzel günlerine geri dönmemizi sağlıyor. Grafik olarak da hoş, piksel tarzı tasarımları benimseyen Bard's Gold, Steam üzerinde oyunu alan çoğu kişi tarafından da beğenilmiş durumda. Bizim de çokça sevdiğimiz yapım ise şimdi konsollara doğru yol alıyor.

Bard's Gold, 17 Haziran itibariyle Playstation 4 ve Playstation Vita için piyasada olacak. Oyunu 4.99 dolar fiyat etiketiyle Playstation 4 veya PS Vita üzerinden satın alırsanız, tek satın almayla iki platform üzerinde de oynama şansı yakalayacaksınız. Xbox One versiyonu da yine 17 Haziran itibariyle 4.99 dolar fiyata çıkacak. Geliştirme sürecini de yakinen takip ettiğimiz ve gerçekten çok zahmetli olan bu sürecin ardından, Bard's Gold'un sonunda konsollara çıkacak olması bizleri çok sevindirirken, yapımcısına da başarılar diliyoruz.

Yerli Oyun Voidrunner'dan 360 Derecelik Video

Cevat Yerli: Grafikler Bir Video Oyunun %60'ını Oluşturuyor

YORUMLAR