Pokemon Go 27 Yeni Ülkede Yayınlandı, Türkiye Çıkışı Yakında

Pokemon Go 27 Yeni Ülkede Yayınlandı, Türkiye Çıkışı Yakında

Geçtiğimiz haftalarda yayınlanan ve kısa süre içerisinde bir salgına dönüşen Pokemon Go dünya istalasına devam ediyor. Hatırlanacağı üzere Pokemon Go ilk olarak birkaç ülkede resmi olarak indirilmeye açılmıştı. Bu bölge kısıtlamalı çıkışın ardından oyuncular alternatif yöntemleri kullanarak Pokemon Go'yu resmi olarak yayınlanan ülkelerden oynuyorlarmış gibi indirebilmişlerdi. Pokemon Go sunucuları bu nedenle yüksek yükü kaldıramamıştı ve oyun sunucu hatalarından oynanamamaz hale gelmişti. Bu durumun ardından da oyunun geliştiricisi Niantic oyunun dünya çapındaki resmi çıkışını iptal etmiş, bunun yerine oyunu adım adım belli ülkelerde yayınlamaya karar vermişti.

Nianctic şu ana kadarki en büyük Pokemon Go çıkış ayağını gerçekleştirdi. Firma son olarak 27 ülkede birden oyunu resmi olarak indirmeye açtı. Son ayakta Yunanistan, Bulgaristan, Kıbrıs gibi Türkiye'yi çevreleyen ülkeler bu ülkelerin arasında yer aldı. Bu da Pokemon Go Türkiye çıkış tarihi için çok beklemeyeceğimiz anlamına geliyor.

Pokemon Go 200 Yeni Ülkede Yayınlanacak

Reuters'tan yayınlanan bir raporda da Niantic'in CEO'su John Hanke tarafından yapılan açıklamaya yer veriliyor. Bu açıklamada Niantic'in son çıkış hareketinden çok daha büyük çaplı bir çıkış hareketi gerçekleştireceği söyleniyor. Pokemon Go'in 200 yeni ülkede çıkış yapacağını ve bu tarihin oldukça yakın olduğunu bu açıklamalardan öğrenmekteyiz. Sözü geçen 200 ülkenin arasında Türkiye olması da büyük bir ihtimal. Niantic ilk olarak sunucu altyapısını bu devasa çıkış hareketi için güçlendirmeye çalışıyor, çalışmalar tamamlanınca da çıkış düğmesine basılacak.

Pokemon GO Oyunu Android ve iOS Cihazlara Nasıl Yüklenir?

Türkiye'nin En Kapsamlı Pokemon Go Rehberi

YORUMLAR