Pokemon Go 500 Milyon Dolarlık Gelire Ulaştı!

Pokemon Go 500 Milyon Dolarlık Gelire Ulaştı!

NianticLabs ve The Pokemon Company tarafından geliştirilen Pokemon Go'nun tüm dünyada yaşattığı heyecan biraz sönse de, esip gürlemeye devam ediyor. Sadece iki ay önce çıkmış olan oyun, hem küresel hem de yerel anlamda fenomen haline geldi. Bizlere gerçek dünyada sevdiğimiz Pokemonları yakalama imkanı veren, GPS teknolojisi kullanarak GYM savaşlarında diğer oyuncularla rekabet etmemize de olanak veren Pokemon Go 500 millyon dolar geliri de aşmayı başardı.

Pazar araştırmacısı App Annie'nin yayınladığı rapora göre, sadece 63 günde tarihin en büyük gelirine ulaştı. Diğer yandan 2016 yılının sonuna kadar gelirini 1 milyar dolara ulaştırması öngörülen oyunun, sadece altı aydır yayında olması da önemli bir ayrıntı. 

Apple'ın etkinliğinde gördüğümüz NianticLabs CEO'su John Hanke, oyunun ne kadar indirildiğine dair bilgiler vermişti. 500 milyona yakın indirilmeye ulaşan Pokemon Go, 16 Eylül'de Nintendo ile birlikte çıkarılacak Pokemon Go Plus'dan sonra bir sükse de oradan yapması bekleniyor. Diğer yandan Apple Watch cihazlarda da oynanabileceğini söyleyelim.

Milletvekili Parlamentoda Pokémon GO Oynarken Yakalandı

Pokémon GO Oynayan Sürücü Bir Kadını Öldürdü

YORUMLAR