Pokémon GO App Store Rekorlarını Alt Üst Etti

Pokémon GO App Store Rekorlarını Alt Üst Etti

Dünyayı kasıp kavurmaya devam eden mobil oyun Pokémon GO, üst üste rekorlar da kırmaya devam ediyor. App Store'dan gelen yeni açıklamaya göre; Pokémon GO, ilk haftasında en çok indirilen oyun olmayı başardı.

90'lı yılların sonuna doğru bir Game Boy oyunu olarak karşımıza çıkan Pokémon, anime serisine dönüşmesiyle birlikte bütün ülkelerde çılgınlığa dönüşmeyi başarmıştı. Yüz milyonlarca kişiye ulaşmayı başaran Pocket Monster'lar, birçok çocuğu büyüyünce Pokémon eğitmeni olma hayalleri kurdurmuştu. Nintendo platformlarına çıkan oyunlarla eğitmenlik isteğini bir nebze olsun giderebilen bir nesil, Pokémon GO ile birlikte hayallerini oynamaya başladılar.

Duyurulduğu ilk andan bu yana dört gözle beklenen oyunun sonunda çıkmasıyla birlikte bütün Pokémon sevenler yarınlar yokmuş gibi oyunu indirmeye başladılar. Gösterilen bu ilginin ardından App Store yetkilileri tarafından yapılan bir açıklamayla birlikte, oyunun iOS platformunda ilk haftasında en çok indirilen oyun olmayı başardığı ortaya çıktı. Oyunu geliştiren Niantic henüz kazanılan gelir ve indirme sayısına dair açıklama yapmamış olmasına rağmen, Sensor Tower isimli bir başka şirket, oyunun iOS ve Android platformunda 30 milyondan fazla indirildiğine dair açıklama yapmıştı. 

Apple, Pokémon Go'nun Kendisine Kazandıracağı Para İçin Teşekkür Borçlu

Pokemon Go'daki Bütün Pokemonları Toplamayı Başardı!

Belediye Başkanı Pokémon GO'dan Faydalanmak İçin Çok Uğraşıyor

YORUMLAR