Pokemon Go Hesapları Türkiye'ye Açıldıktan Sonra Banlanacak Mı?

Pokemon Go Hesapları Türkiye'ye Açıldıktan Sonra Banlanacak Mı?

Son günlerde Pokemon Go ile ilgili ortalıkta enteresan bilgiler dolaşmaya başladı. Sadece sokakta değil, çeşitli haber kaynaklarında da resmi olarak ülkelerine açılmadan oyuna giren kullanıcıların hesaplarının banlanabileceği ya da silineceği konuşuluyor. Bu haberimizde kimsenin hakkında fikir sahibi olmadığı söylentileri derledik.

Söylentilerden birincisi indirilen APK'ların güvenli olmadığıyla ilgili. İndirilen bazı paket dosyalar çeşitli kullanım izinlerini normalde olmamasına rağmen isteyebiliyorlar. Bunu geçtiğimiz gün yaptığımız haberde de irdelemiştik. APK'ların içerisine yerleştirilen malware (kötü amaçlı yazılım) sayesinde hackerlar tüm bilgilerinizi ele geçirebiliyorlardı. Güvenli APK bulmak olayı çözüyor gibi görünsede, NianticLabs resmi olarak girmediği ülkelerde açılan hesapları elden geçirebilir. 

Söylentilerin ikincisi ise rekabet eşitliğini konu alıyor. NianticLabs tarafından henüz resmi bir açıklama gelmese de, şuanda milyonlarca oyuncu Android platformunda alternatif linklerden edindiği APK sayesinde, iOS platformunda ise Yeni Zelanda hesabı açarak oynayabiliyor. Bu ne demek? Oyun resmi olarak çıktıktan sonra yeni başlayanlar için rekabet çok zorlaşacak. Çünkü hali hazırda oyunda olan kullanıcılar inanılmaz derecede kendilerini geliştirdiler. Sonuç olarak NianticLabs'in Türkiye'de (diğer ülkeler de dahil) önceden açılan hesapları kapatabileceği konuşuluyor.

Tabii üzerine basa basa söylemekte fayda var; bu yazdıklarımızın hepsi söylentiden ibaret. Konuya dair herhangi bir resmi açıklama geldiği taktirde sizlerle paylaşacağız. 

Pokemon Go Oynarken Veri Kullanımı ve Pil Ömrü ile İlgili Önemli İpuçları

YORUMLAR