Pokemon GO Meclisi Birbirine Kattı!

Pokemon GO Meclisi Birbirine Kattı!

Görülen o ki Norveç Meclisinde görev yapan siyasetçiler Pokemon GO bağımlılıklarından vazgeçemiyorlar. Normalde refah seviyesi bir hayli yüksek olan Norveç'in siyasi polemiklerle gündeme geldiğine çok da tanık olmuyoruz. Fakat Norveç Meclisinde yaşanan son olay "derdini seveyim Norveç" dedirtecek cinsten bir olay. Pokemon GO ile ilgili olan bu olayın kökleri geçtiğimiz Ağustos ayında yaşanan bir başka olaya dayanıyor. Ağustos ayında Norveç Liberal Parti lideri Trine Skei Grande, parlamentoda dış politika ve savunma ile ilgili konuşma yapılırken Pokemon GO oynaması nedeniyle tepkileri üzerine çekmişti. Trine Skei Grande, bu durumu Pokemon GO'nun odaklanmasına yardımcı olduğunu iddia ederek açıklamaya çalışmıştı. Fakat gelen şikayetler üzerine Pokemon GO oynamayı bıraktığını açıklamıştı.

Aradan birkaç ay geçtikten sonra ise bir başka isim yine Norveç Meclisinde Pokemon GO oynamasıyla eleştiri oklarının hedefi oldu. Fakat bu sefer durum biraz daha ciddi; çünkü parlamentoda Pokemon GO oynayan kişi, Norveç hükümetinin başında olan başbakan Erna Soldberg'di. Erna Soldberg'in Pokemon GO oynama zamanı ise oldukça manidar; çünkü başbakan Pokemon GO oynarken kürsüde konuşma yapan isim Norveç Liberal Parti lideri Trine Skei Grande'ydi.

Olay üzerine daha önceden Pokemon GO oynadığı için eleştirilen Grande'nin tepkisi ise merak konusuydu. Beklenenin aksine Grande olayı oldukça sakin bir şekilde karşıladı. Grande paylaştığı Twitter iletisinde, başbakan Soldberg'in konuşma yaptığı sırada Pokemon GO oynarken kendini duyabildiğini; çünkü Soldberg'in birden fazla işi aynı anda yapabilecek yeterliliği sahip olduğunu söyledi. Fakat parlamentodaki diğer vekiller farklı bir yaklaşım izleyerek durumu eleştirdi.

Ülkemizdeki meclis tartışmalarının sertlikleri, tartışma sebepleri ve yumruk yumruğa girilen kavgalar göz önüne alındığında keşke bizim de tek derdimiz bu tür konular olsaydı diyoruz.

Pokemon GO Bu Sefer Hayat Kurtardı

Pokémon GO Türki Cumhuriyetlere de Açıldı! Hala Türkiye Listede Değil

YORUMLAR