Pokemon Go Oynarken Askerler Tarafından Etkisiz Hale Getirildi

Pokemon Go Oynarken Askerler Tarafından Etkisiz Hale Getirildi

Pokemon Go bir mobil oyun olsa da gerçek hayatta büyük problemlere sebep olabiliyor. Daha önceden Pokemon Go oynarken cesetlerle karşılaşan veya gasp edilen kişilerle karşılaşmıştık. Şimdi ise bir Pokemon Go oyuncusunun başı bu oyunu oynarken orduyla derde girdi. Hikayemizin kahramanı ise bir Fransız turist. 27 yaşındaki kahramanımız tatil için gittiği Endonezya'da Pokemon Go oynayarak hem etrafı keşfetmeyi hem de oyunun keyfini çıkarmayı tercih etmiş. Fakat gece saati çıktığı pokemon avında yolu bir askeri üsse düşmüş. Sivil girişin yasak olduğu bu üsse farkında olmadan giren Fransız turist muhafızları karşısında görünce panil olarak koşmaya başlamış; fakat bir sonraki kontrol noktasında etkisiz hale getirilmiş.

Fransız turistin yakalanmasının ardından yapılan sorgulama sonucu turistin suçsuz olduğu ve Pokemon Go oynarken farkında olmadan askeri üsse girdiği ortaya çıkmış ve turist birkaç saat asker kontrolünde kaldıktan sonra serbest bırakılmış.

Pokemon Go halen tüm dünyada çıkış yapmış değil; fakat hızlı bir şekilde yeni ülkelerde hizmete açılıyor. Milyonlarca oyuncunun oynadığı artırılmış gerçeklik tabanlı oyunda bu tür problemler yaşanması yüksek oyuncu sayısı ve artırılmış gerçeklik yapısı göze alındığında doğal bir durum. Pokemon Go oynarken dikkatli olmakta fayda var; çünkü kendinizi kaptırdığınızda can ve mal güvenliğinizi tehlikeye atabilmeniz muhtemel.

Gerçek Hayattan 8 Pokemon GO Felaketi

Türkiye'nin En Kapsamlı Pokemon Go Rehberi (Güncellendi)

Pokemon Go PC’de Nasıl Oynanır?

Pokémon GO Şimdiden Birçok Çiftin Arasını Bozdu

YORUMLAR