Pokemon Go Sadece 1 Dakikada Bütün Senelik Gelirimizden Fazlasını Kazanıyor

Pokemon Go Sadece 1 Dakikada Bütün Senelik Gelirimizden Fazlasını Kazanıyor

Geçtiğimiz haftalarda belli bölgelerde çıkış yapan ve dünyayı birbirine katan Pokemon Go rekorlar kırmaya devam ediyor. Henüz birçok ülkede resmi olarak yayınlanmayan Pokemon Go milyonlarca kere indirildi. Yayınlandığı ülkelerde iOS uygulama marketi App Store ve Android uygulama marketi Google Play üzerinde en çok indirilen uygulama haline gelen oyunun kısa bir süre içinde Türkiye'de çıkış yapması da bekleniyor. Daha oyun bütün dünyada çıkış yapmamışken oyun ile iligli istatistikler ortaya çıkmaya başladı.

AppInstitute tarafından hazırlanan istatistiklerde Pokemon Go'nun sadece 15 dakikada kaç kişi tarafından indirildiğinden ve bu sürede ne kadar gelir elde ettiğinden bahsediliyor:

Pokemon Go, 15 dakikada toplamda 73.000'e yakın bir sayıda indiriliyor. Nintendo ve Niantic ise bu sürede tam olarak 163.000  dolarlık bir gelir elde ediyor. Bu da dakikada 10.866 dolar civarında bir gelir demek. Ülkemizde ise 2016 sonunda kişi başına düşen milli gelirin 9.200 dolara yakın bir rakam olması bekleniyor. Yani bizim 1 sene çalışarak kazandığımız paradan fazlasını Nintendo ve Niantic 1 dakika içerisinde kazanıyor. Üstelik oyun tüm dünyada çıkış yaptığında bu gelir daha da artacak.

Pokemon GO Oyunu Android ve iOS Cihazlara Nasıl Yüklenir?

YORUMLAR