Pokemon GO Sosyal Medya Devlerini Geride Bıraktı

Pokemon GO Sosyal Medya Devlerini Geride Bıraktı

Dünya genelinde çılgınlar gibi oynanan artırılmış gerçeklik oyunu Pokemon GO, şu anda Amerika’da en çok oynanan oyunlar listesinde zirvede ancak daha da ilginci milyarlarca aktif kullanıcısı bulunan sosyal ağ platformlarını geride bırakmış olması. Oyuncuların Pokemon GO oyununda harcadıkları vakit şaşırtıcı.

Henüz belli ülkelerde oynanabilmesine rağmen milyonları sokağa döken Pokemon avlama oyununa dair paylaşılan istatistikler oldukça şaşırtıyor. Survey Monkey’e göre Amerika’da yayınladığı gün liste başı olan ve 20 milyon günlük aktif kullanıcısı olan Pokemon GO oyununun geçtiğimiz günlerde gençlerin yanı sıra işletmelerin de aktif olarak kullandığı sosyal ağ platformu Snapchat ve arkadaşlık uygulaması Tinder’ı geride bıraktığını duymuştuk. SensorTower tarafından paylaşılan yeni istatistiklere göre kullanıcılar Pokemon GO oyununda harcadıkları zamanı Facebook, Twitter, Instagram ve Slither.io oyununda harcamıyorlar.

Günlük milyarlarca kullanıcının ziyaret ettiği sosyal ağ devi statüsündeki Facebook’ta bile 22 dakika harcanırken, Pokemon GO oyununda 33 dakikanın harcanması oyunun ne denli ilgi gördüğünü gösteriyor.

Nintendo’ya sadece üç günde 9 milyar dolar kazandıran oyunun Avrupa’ya yayılmaya başladığını, çok yakında Türkiye’de de oynanabilir olacağını belirtelim. Şimdiden Pokemon avına çıkmak isterseniz Pokemon GO Oyunu Android ve iOS Cihazlara Nasıl Yüklenir? blog yazımıza göz atabilirsiniz.

Sağlık Bakanlığı’ndan Pokemon GO Uyarısı!

YORUMLAR