Pokemon GO Videosu Çektiği için Hapiste!

Pokemon GO Videosu Çektiği için Hapiste!

Rus bir Pokémon GO oyuncusu, tarihi bir kilisede video çektiği için yıllarını hapishanede geçirebilir. 2016'da bir kilisede çektiği videoyla "dini nefreti kışkırtma" suçunu işlediği belirtilen oyuncu, uzun süredir gözaltında tutuluyor. 

Geçtiğimiz yıl, Yekaterinburg'da bulunan Bütün Azizlerin Kilisesi'nde bir video hazırlayan Ruslan Sokolovsky, Hz. İsa ile ilgili şakalar yapmış ve onu bir türlü görüp, yakalayamadığını söylemişti. Videonun başında Rusya'nın Ortodoks Kilisesi'ne olan tavrını da eleştiren oyuncu, videoyu yayınlamasıyla birlikte gözaltına alınmıştı. Dava süreci devam eden Sokolovsky'nin kefaletle serbest bırakılma durumu bulunurken, mahkemenin bunun yerine kendisini hapse gönderebileceği de söylendi.

Videoyu yayınladıktan hemen sonra tutuklanan ve o günden bu yana hapiste bulunan oyuncu, Batı medyasının gündemini de bir süre meşgul etmişti. Üç buçuk yıllık hapis istemiyle yargılanan Sokolovsky, kendisinin çok ileriye giden açıklamalar yapmadığını ve böylesine bir cezayla yüzleşmesinin yanlış olduğu söyledi. 11 Mayıs'ta mahkeme karşısına çıkacak oyuncunun Pokémon GO üzerindne yaptığı şakaların kendisini demir parmaklıkların ardına gönderip göndermeyeceği ise henüz belli değil. 

Pokémon GO Aylık 65 Milyon Kullanıcıya Ulaştı

Pokemon Go'ya PvP ve Takas Sistemi Nihayet Geliyor

YORUMLAR