Pokemon GO Yayıncısının Canlı Yayında Gasp Edilmesi Kameraya Yansıdı

Pokemon GO Yayıncısının Canlı Yayında Gasp Edilmesi Kameraya Yansıdı

Eğer Pokemon Go oynanaktan keyif alıyorsanız yaşanan bu olay oyunu oynarken biraz daha dikkatli olmanız konusunda size uyarı niteliğinde olacaktır. Pokemon Go çıkışının ardından bir salgın gibi yayıldı ve dünya çapında milyonlarca oyuncuya ulaştı. Hatta oyun ülkemizde resmi olarak çıkış yapmamasına rağmen Android ve iOS cihazlara alternatif yollarla yüklenerek oynandı. Pokemon Go oynayan oyuncular ellerine telefonlarını alarak sokaklara döküldü ve farklı yerlerde özel pokemonlar yakalayabilmek için çabalamaya başladı. Oyunun bu yapısı ise bir takım güvenlik problemlerini yanında getirdi. Bu güvenlik problemlerinden en sık yaşananı ise gasp olayları.

Daha önceden de Pokemon Go oyuncularının saldırıya uğrayarak gasp edildikleri ile ilgili haberler paylaşmıştık; fakat bu sefer yaşanan bir gasp olayı canlı olarak Twitch yayınına yansıdı. Rickeybot adlı Twitch kullanıcısı bir akşam elinde telefonuyla New York'un Central Park gibi merkezi bir yerinde pokemon avlıyordu ve bu esnada Twitch'te yayın yapıyordu. Rickeybot'a yaklaşan bir şahıs ansızın yayın yapan Pokemon Go oyuncusuna sert bir yumruk atarak onu yere serdi ve üzerindeki değerli eşyalarıyla birlikte elindeki yayın yapmakta olan telefonu gasp etti. Bütün bu olaylar yaşanırken de telefonun kamerası kayıttaydı:

Yaşanan bu olay GTA oyunlarındaki sahneleri aratmazken Pokemon Go oynarken çok daha dikkatli olmamızı, tenha mekanlarda Pokemon avlamaktan kaçınmamızı bize öğütlüyor. Oyunu oynarken en büyük önceliğimizin güvenlik olması büyük önem taşımakta.

Pokemon GO'nun Camilerde Yasaklanması İçin Duyuru Yapıldı

YORUMLAR