Pokemon GO'nun Camilerde Yasaklanması İçin Duyuru Yapıldı

Pokemon GO'nun Camilerde Yasaklanması İçin Duyuru Yapıldı

Geçtiğimiz haftalarda belli bölgelerde çıkış yapan ve bir salgın gibi yayılan Pokemon GO beraberinde bir takım problemleri de getirdi. Pokemon GO aslına bakılırsa zararlı olabilecek bir içeriğe yer vermiyor; fakat oyunun artırılmış gerçeklik tabanlı olması işleri karıştırıyor. Pokemon GO oyuncuları pokemonları avlayabilmek için farklı yerleri ziyaret ediyorlar. Kafeler, restoranlar gibi mekanların yanında camiler pokemonların saklandığı yerler arasında olabilmekte. Pokemon GO oyuncuları değerli pokemonları yakalayabilmek için de camilerin yolunu tutuyorlar. İşte haberimize konu olan duyurunun kaynağı da bu durum.

Türkiye Diyanet ve Vakıf Görevlileri Sendikası - Diyanet-Sen, Pokemon GO hakkında özel bir açıklama yaptı. Vakıf adına söz alan Diyanet-Sen başkanı ünvanına sahip Mehmet Bayraktutar Pokemon GO'yu hedef alarak şu sözleri söyledi:

"Bu, İslam dininin en güzel ibadet evi olan camileri hafife almaktır. İnsanların ibadet yeri camilerin ehemmiyet ve önemini küçümsemektir. "

Bayraktutar bu durumu kınadıklarını ve Türkiye'de yasaklanmasını istediklerini de sözlerine eklerken Pokemon GO'nun camileri ticari bir oyunevi olarak gösterdiğini ve bu durumun Batı dünyasının İslam dinine karşı bir oyunu olduğunu iddia etti.

Pokemon GO'nun Kazandığı Para Dudak Uçuklatıyor

YORUMLAR