Pokemon Go'nun Popülaritesi Dünya Genelinde Giderek Azalıyor

Pokemon Go'nun Popülaritesi Dünya Genelinde Giderek Azalıyor

Şaşırdık mı? Pek sanmıyorum. Çıktığı Temmuz ayından bu yana kırmadık rekor bırakmayan ve 40 milyondan fazla günlük aktif kullanıcıyla zirveyi gören Pokemon Go, rutine saran oynanışın ardından beklenildiği üzere popülaritesini kaybetmeye başladı. Bir ara Facebook, Instagram, Snapchat ve Twitter gibi sosyal medya platformlarıyla yarışan oyun, günlük indirme, aktif kullanıcı ve uygulama içerisinde geçirilen zaman istatistiklerinde büyük düşüş yaşıyor.

Konum tabanlı artırılmış gerçeklik oyunu Pokemon Go, gelen haberlere göre bu aralar popülerlik açısından solmaya başladı. Modern zamanın en çok indirilen mobil oyunu olduktan sonra böyle bir düşüş yaşaması pek beklenmeyen oyun, günlük 40 milyon aktif kullanıcıya ulaştıktan sonra insanları sıkmış görünüyor. Başta Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere pek çok ülkede birer birer silinen Pokemon Go, bir zamanlar Facebook, Instagram, Snapchat ve Twitter gibi devlerin mobil kullanım sürelerini resmen düşürmüştü. 

Bloomberg'in raporuna göre, konum tabanlı artırılmış gerçeklik oyunu gelişme kaydedemediği için aktif kullanıcı ve uygulama içi zaman geçirme sürelerini giderek kaybediyor ve bu iddiayı Sensor Tower, Apptopia ve Survey Monkey gibi araştırma şirketleri de destekliyor. 

Mevcut özellikler hala bazı ülkelerdeki insanları etkileyebilir ama özellikle ABD gibi pazarlarda popülarite kaybetmek Niantic için hiçte iyiye işaret değil. Umarız mevcut rakamlar onları tatmin etmeye devam etmez ve oyunu geliştirmeye tam gaz devam ederler. Diğer türlü oyun gerçekten "rutine" bağladı. 

Pokemon Go Fırtınası Gıda Sektörüne Sıçradı: Pokeburgers

Pokemon Go Guinness Rekorlar Kitabına Girmeye Hazır


YORUMLAR