Pokémon Go'ya Yeni Pokémonlar ve Özelleştirilebilir Pokéstoplar Gelecek

Pokémon Go'ya Yeni Pokémonlar ve Özelleştirilebilir Pokéstoplar Gelecek

Pokémon Go'nun hayatımızın değişmez bir parçası olduğunu artık kabul ettik değil mi? İlk çıktığı zamanlarda şüpheyle yaklaşılsa da bu fikre herkesin aşina olduğunu düşünüyorum. Nihayetinde tüm rekorları alt üst eden bir oyundan bahsediyoruz ve ülkemizde de hatrı sayılır miktarda bir kitlesi olduğunu unutmamak gerekiyor. Hal böyle olunca kulaktan kulağa ilerleyen fısıltıların sayısı da artıyor: Pokémon Go'ya yeni Pokémon ne zaman gelecek?

Haberiniz var mı bilmiyorum ama geçtiğimiz günlerde Comic-Con organizasyonu gerçekleşti. Eğlence sektörüne dair birbirinden güzel onlarca fragman, panel ve yenilik haberleri aldık. Bu panellerden birine de Niantic kurucusu ve CEO'su John Hanke katıldı.

Yeni Nesil Pokémonlar Gelebilir

Son iki hafta içerisinde oyunun ne aşamada olduğuna dair bilgiler veren Hanke, Pokémon Go'nun geleceğinin ne olacağına dair de kısa açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalardan Pokémon Go hayranlarını en mutlu edecek gelişme ise yeni nesil pokémonların oyuna dahil edilebileceğinin ifade edilmesi oldu. "Önümüzdeki aylarda ve yıllarda gerçekleştirmeyi dört gözle beklediğimiz ilginç planlar var." diyen Hanke, şimdilik sunucuları ayakta tutmaya çalıştıklarını da sözlerine ekledi. 

Pokéstopların İşlevi Değişebilir

John Hanke oyunun büyük bir parçası olan Pokéstopların geleceği ile ilgili konuşmayı da ihmal etmedi. "Pokéstopların işlevini değiştirmenin ilginç olabileceğini düşünüyoruz. Bu noktalardan yeni yetenekler edinebileceğiniz nesneler kazanmak çok iyi bir fikir olabilir" diyen Hanke, "Oyun oynamak aslında işin bahanesi, insanlar dışarıda toplumla bir araya gelmek ve yeni yerler keşfetmek için Pokémon Go oynuyorlar." diyerek asıl amaçlarının bu olduğuna da dikkat çekti. 

Bu yeniliklerin ne zaman geleceği ile ilgili tarih verilmedi.

Siz ne dersiniz, Pokémon Go'nun asıl amacı akşam yemeğinden sonra biraz yürüyüş yaptırıp yeni insanlarla tanıştırmak mıdır? 

Apple, Pokémon Go'nun Kendisine Kazandıracağı Para İçin Teşekkür Borçlu

Pokemon Go'daki Bütün Pokemonları Toplamayı Başardı!

YORUMLAR