Pokemon Ürünlerini Satan Mağazalarda Satışlar Tavan Yaptı

Pokemon Ürünlerini Satan Mağazalarda Satışlar Tavan Yaptı

Pokemon Go'yu sadece bir mobil oyun olarak görebilirsiniz ama bu durum onu çeşitli pazarlar yaratmaktan alıkoymaz. Nitekim öyle de oldu, sizin yerinize yürüyüşe çıkan girişimlerden tutun da sadece oyun için geliştirilmiş drone'lar piyasaya sürülmeye hazırlanıyor. Peki ya pokestop merkezlerine yakın mağazalar ne yaptı? Onlar Pokemon Go fırtınasını kendi lehlerine nasıl çevirdiler?

Türkiye'de PokeStop ve GYM merkezleri henüz çok gelişmedi ama Amerika'da neredeyse her adım başı bir PokeStop bulunuyor. Bunun farkına varan bazı T-Mobile ve Sprint mağazaları kullanıcıları kendilerine çekmek için çeşitli kampanyalar yürütüyor. Bunlara son olarak ünlü oyun mağazası GameStop'da katıldı ve 20 milyonun üzerinde poke topu satarak satışlarını yüzde 100'ün üzerine çıkarmayı başardı. 

Buradan bir fikirde biz devşirelim: Pokestop merkezlerini kapsayan cafe'ler veya restaurantlar oraya en yakın merkeze Lure Module koyanlara bir ya da iki çay ikram edip bu durumu fırsata çevirebilirler. Zira pokestop merkezleri kullanıcıların uğrak noktası ve bu durum onların satışlarına da olumlu yansıyacaktır. 

Bu vesileyse size de soralım; herhangi bir PokeStop merkezinde bir cafe'niz olsaydı, böyle bir kampanya yapar mıydınız?

Türkiye'nin En Kapsamlı Pokemon Go Rehberi

YORUMLAR