Polis Arabası Çaldı, Takip Edilirken Facebook’tan Canlı Yayın Yaptı

Polis Arabası Çaldı, Takip Edilirken Facebook’tan Canlı Yayın Yaptı

ABD’nin Oklahoma eyaletinin önemli şehirlerinden olan Tulsa’da polisin “gerizekalı” olarak tanımladığı John Pinney bir polis arabası çaldı. Ancak Pinney aracı sadece çalmakla kalmayarak diğer polislerle yaşadığı kovalamacayı da Facebook Live servisinden canlı olarak yayınladı. Üstelik bunu da arabada bulduğu ve bir polise ait olan iPad’i kullanarak yaptı.

Her ne kadar polisler zanlıyı “gerizekalı” olarak isimlendirse de Pinney’de kendisinin böyle olduğunu yaptığı canlı yayında da kabul ediyor. Cezaevinden yeni çıkan John Pinney’in bir polis arabası kaçırıp, emniyete ait bir elektronik cihazı kullanması da ne kadar “zeki” olabileceğinin bir göstergesi elbette.

Canlı yayında “Arkamdan b.k gibi bir dolu polis arabası geliyor” diyen Pinney canlı yayında “Tüm hapishaneden çıkmış ve dışarıda bir hayat kuramamış suçlulara bunu tavsiye ediyor, işlediğiniz suçu Facebook’tan canlı yayınlarsanız bu geri dönüşünüzü garantileyecektir” diyerek tavsiyede bulunmayı da unutmuyor. Pinney arada bir polis arabasının sirenlerini çalarak ilerlediği yolda son derece mutlu görünüyor.

YORUMLAR