Polislere Hizmet Verebilecek Özel Bir Drone Tasarlandı

Polislere Hizmet Verebilecek Özel Bir Drone Tasarlandı

İzmir Ekonomi Üniversitesi mezunu olan Murat Bilir, tasarladığı insansız hava aracıyla polislerin görevlerini daha efektif olarak yapabileceklerini savunuyor.

Bilir'in tasarladığı drone, son derece hızlı bir şekilde kullanıma geçiyor ve güvenlik güçlerinin olaylara karşı daha hızlı tepki verebilmelerini sağlıyor. Drolis isimli bu cihaz, tek tuşa basarak saniye bile kaybetmeden kullanıma hazır olabiliyor. Polislerin sırtlarında hafifçe taşıyabileceği Drolis, muhafazasından tek hamlede çıkarılarak hızla görevine dahil olabiliyor.

Bir GPS sistemi taşıyan Drolis'in kaybolma ihtimali de neredeyse sıfır. Drone gözden kaybolduğu anda yine tek bir komutla kullanıcısı tarafından ilk havalandığı noktaya hemen geri çağırılabiliyor. Drolis kaybolduğu zaman kullandığı özel sistemle kullanıcısının göremediği engelleri de kolayca aşabiliyor, kör uçuşlarda bile son derece güvenli performans sağlayabiliyor.

Cihazı geliştiren Murat Bilir, günümüzde drone kullanımının en çok polisler ve güvenlik kuvvetleri için önemli bir avantaj sağlayacağını anlatırken, Drolis'in kolluk kuvvetlerine fayda sağlayacağı konuların düşünülenden fazla olduğunu da savunuyor.

Drolis'in trafik kazalarına müdahalede, suçluların takibinde, afet ve yangın gibi birçok konuda polislere yardımcı olabileceği de tasarımcısı tarafından dile getiriliyor.

Drone Gürültüsüne Son! İşte Karşınızda Pervanesiz Drone

Drone Kullanarak Hırsızları Yakalattılar!

Drone Kelimesine Türkçe Karşılık Aranıyor

YORUMLAR