Popüler Antivirüs Şirketi Avast, AVG'yi Satın Aldı, Dengeler Değişebilir

Popüler Antivirüs Şirketi Avast, AVG'yi Satın Aldı, Dengeler Değişebilir

Antivirüs sektörünün önde gelen iki ismi geçtiğimiz gün ortaklıklarını açıkladılar. Antivirüs yazılımları üzerinde ürünler geliştiren Avast, rakibi olan AVG'yi satın alarak sektördeki dengeleri değiştiriyor.

Dünya üzerinde 230 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahip olan dev antivirüs şirketi Avast, rakibi olan bir başka antivirüs şirketi AVG'yi satın aldığını duyurdu. Satın alma ile birlikte daha güvenli servisleri kullanıcılarına sunmayı hedefleyen Avast, AVG'yi satın almak için 1.3 milyar dolar parayı gözden çıkardı. Her iki şirketin tek çatı altında birleşmesiyle birlikte yaklaşık 400 milyon kullanıcıya hizmet sağlanacak.

Ücretsiz olarak kullanıcılara hizmet ettiği için oldukça popüler olan Avast, hem mobil hemde bilgisayarlar üzerinde kullanıcılarına hizmet sağlıyor. Sağladığı servislerle de kullanıcılarını tam anlamıyla koruyan Avast, AVG'yi satın aldıktan sonra daha güçlü bir şekilde karşımıza çıkacak. AVG'yi satın almak için yüklü miktarda parayı gözden çıkaran Avast, harcadığı parayla antivirüs sektörünün en büyük satın almasına da imza atmış oldu. Öte yandan Avast, AVG'ye olan borcunu Credit Suisse Securities, Jefferies ve UBS Investment Bank'tan kredi çekerek ödeyecek.

Sizce Avast bilgisayarınızı yeterli seviyede koruyor mu?

Snapchat Memories Tanıtıldı

Spotify, Yeni Yüzünü Türkiye'deki Kullanıcılara Gösterdi


YORUMLAR