Popüler Zynga Oyunlar Windows MarketPlace'e Geliyor

Popüler Zynga Oyunlar Windows MarketPlace'e Geliyor

Microsoft, mobil alanda olmadığı günlerin acısını çıkarırcasına birbirinin ardı sıra gelişmelerle gündemden inmiyor. Dev şirket bu kez de dünyanın en popüler çevrimiçi oyun üreticilerinden biri olan Zynga ile yaptığı çalışmayla konuğumuz.

Hafta başında Surface isimli tableti tanıtarak, hemen ardından da dün Windows Phone 8’i tüm dünyanın beğenisine sunarak mobil dünyaya dair oldukça önemli adımlar atmıştı. Adeta tüm haftaya damgasını vuran Microsoft, bu kez Zynga ile yaptığı iş birliği ile öne çıkıyor. Facebook ile birlikte oyun severlerle tanışan Zynga, bazı popüler oyunlarını Windows’un kısa bir süre önce yüz bin uygulama barajını geçen MarketPlace’inde yer vermeye hazırlanıyor.

Words With Friends ve Draw Something isimli popüler Zynga oyunları Windows MarketPlace’e gelecek ilk oyunlar olacak. Böylelikle Windows Phone 8 ve Windows 8 yüklü akıllı telefon ve tablet kullanıcıları Zynga kalitesini kendi cihazlarında da yaşama şansına sahip olacaklar. Android ve Apple iOS mobil platformlarında başarısına başarı ekleyen Zynga’nın Windows deneyiminin nasıl gelişmelere vesile olacağı ise şimdiden merak unsuru.

Tüm bunların yanı sıra mobil cihazlarda başarılı bir şekilde yer alan Gameloft oyunlarından NOVA 3 ve Asphalt 7’nin de Windows MarketPlace’e geleceği doğrulandı. Diğer yandan Windows Phone 8 kullanacak cihazlar üzerinde görülmesi beklenen ve bu alanda en çok merak edilen oyun olan Rovio’ya ait Angry Birds ile ilgili bir gelişme henüz gözlenmiyor.

YORUMLAR