Porsche Taycan Üç Farklı Model ve Fiyatla Geliyor

Porsche Taycan Üç Farklı Model 1

Porsche hayranları, şirketin 2019 yılında piyasaya süreceği tamamen elektrikli ilk otomobili için sabırsızlanıyor. Birkaç yıl önce Mission E adıyla tanıtılan bu araç, 2019 yılının sonlarına doğru Porsche Taycan olarak yollara çıkacak. Şirketten elde edilen son bilgilere göre, üç farklı modeli bulunan Taycan’ın en üst modeli için müşterilerin 130 bin dolardan (yaklaşık 690 bin TL) fazlasını gözden çıkarması gerekiyor.

Porsche, Taycan için ön sipariş vermek isteyenlere yönelik olarak ön ödemelerin alındığı bir depozito programı başlatmıştı. Şimdi ise bu programda üç farklı teklif olduğu ortaya çıktı. The Drive adlı web sitesinden Alex Roy, Taycan’a ön sipariş için kayıt yaptırdıktan sonra yerel marka temsilcisi tarafından farklı modeller ve fiyatları hakkında bilgilendirildi.

Roy’a bilgilendirme amacıyla gönderilen e-mail’de, Porsche’un tamamen elektrikli bu otomobilinin; Taycan, Taycan 4s ve Taycan Turbo olmak üzere üç farklı modeli olduğu belirtildi. Bu üç farklı modelin fiyatlanları ise sırasıyla 90 bin doların (yaklaşık 480 bin TL) altında, 90 bin doların üzerinde ve 130 bin doların (yaklaşık 690 bin TL) üzerinde olarak sınıflandırıldı.

Porsche Taycan Üç Farklı Model 2

Buna göre, Taycan’ın en üst modeli olan Taycan Turbo’nun fiyatı 130 bin dolardan fazla olacak. Ancak bu modeldeki 'Turbo' ifadesi aslında aldatıcı bir ifade. Çünkü bu araçta gerçek anlamda bir Turbo sistemi bulunmuyor. Turbo ifadesi sadece, bu aracın en üst model olduğunu belirtmek amacıyla kullanılıyor.

Aslında Porsche, içten yanmalı motora sahip diğer araçlarında da en üst modeller için Turbo ifadesine yer veriyor. Bu açıdan bakıldığında Turbo ifadesi her ne kadar Porsche için geleneksel bir şey olsa da elektrikli otomobiller için çok da uygun bir ifade olmadığı söylenebilir.