Porsche'nin Tamamen Eletrikli Modeli 2019'da Geliyor

Porsche'nin Tamamen Eletrikli Modeli 2019'da Geliyor

Porsche'nin tamamı elektrikli ilk otomobili Mission E, 2019 yılında asfalta çıkacak. Aracın çıkışı, Frankfurt Motor Show 2017'de resmen açıklandı.

Frankfurt Otomobil Fuarında, Porsche'un 2019 yılında üretime geçeceğini açıkladığı, tamamen elektrikli modeli Porsche Mission E modeli ilgi çekti. Araç, Porsche Panamera'yı oldukça andırıyor gibi görünüyor. Aracın ABD satış fiyatının en az 80.000 dolar olması bekleniyor.

Mission E modeli elektrikli Porsche, ilk olarak 2015 yılında ortaya atılmıştı. Ancak görünen o ki, araç son tasarım düzenlemelerinin ardından son şeklini iyice benimsemiş gibi görünüyor. Araç, Porsche 911 ve Panamera modellerinin arasında bir yere yerleşiyor.

Fuarda sergilenen aracın dört kapılı olması da oldukça ilgi çekti. Prototip, katılımcılar tarafından oldukça beğenilerek, ilgiyle incelendi. Henüz aracın asfalta değmesine zaman olduğu için, teknik özellikleri ile ilgili kesin bilgilere sahip değiliz. Ancak konseptin, 600 bhp'lik bir motora sahip olacağını ve Porsche'nin kendisine rakip olarak Tesla S modellerini gördüğünü biliyoruz.

Porsche Mission E, 4 çekişli ve 3,5 saniyede saate 100 km sürate ulaşabilecek şekilde tasarlandı. Maksimum hızının ise 250 km/saat olacağı söyleniyor.

Forza Horizon ile Porsche Bir Araya Geldi

YORUMLAR