Porsche'un Yeni Modellerinde Apple CarPlay Olacak

Porsche'un Yeni Modellerinde Apple CarPlay Olacak

Önümüzdeki günlerde bir Porsche almayı planlıyorsanız, bir süre daha bekleyerek Apple'ın araç içi teknolojisi CarPlay'in entegre edileceği yeni model Porsche'lerden almanızı tavsiye ederim. Çünkü Porsche'de Mercedes, Volvo ve diğer büyük araba üreticileri gibi araçlarına CarPlay eklemeye başlayacak.

Porsche öle trafikte çok nadir rastladığımız araba markalarından bir tanesi değil. Nedeni ise bariz şekilde çok yüksek araç fiyatları. Hal böyle olunca, Porsche sahipleri de iOS cihazları ile araç içi kontrol ve kullanım yapmayı tercih edebilir. Yani hem iPhone'unuz var hem de Porsche'unuz varsa artık siz de CarPlay ile sürüş sırasında aracınız içinde telefonunuzu ortadaki minik ekrandan kontrol edebileceksiniz. Fakat bunu yapabilmek için bir süre daha Porsche'un yeni çıkacak modellerini beklemeniz gerekecek.

Apple ve Porsche'un yaptığı bu iş birliği hakkında daha önce herhangi bir resmi açıklama yapılmadığı için açıkcası biraz sürpriz oldu. Direkt olarak Apple'ın CarPlay web sitesi üzerinden paylaşılan bu haber sonrasında artık yeni model Porsche'larda da CarPlay olacak.

Mercedes ve Volvo dışında Audi ve Ferrari marka araçlarda da bulunan CarPlay artık neredeyse tüm lüks araçların yeni modellerimnde entegre edilmiş şekilde karşımıza çıkıyor.

Apple'ın CarPlay'ine karşılık Google'ın yeni çıkardığı Android Auto ile bir rekabet içinde olan Apple, bu nedenle bu tür iş birlikleri ile yarışta bir adım daha öne geçmiş oluyor. Android ve iOS arasındaki savaşı farklı sektörlere de sıçratmayı başaran Google ve Apple arasındaki savaşın çok uzun yıllar daha süreceğini göreceğiz gibi. Apple CarPlay ve Android Auto hakkındaki görüşlerinizi bizlerle yorum bölümü üzerinde paylaşabilirsiniz.

4G Nedir Ve Bize Neler Getirecek?

YORUMLAR