PPAP Şarkısı Guinness Rekorlar Kitabına Girdi

PPAP Şarkısı Guinness Rekorlar Kitabına Girdi

Birkaç ay önce internete düşen ve durdurulamaz bir şekilde yükselen PPAP ya da Pen Pinapple Apple Pen adlı şarkı Guinness Rekorlar Kitabı'na girmeyi başardı. Viral bir şekilde çıkış yapan Pen Pineapple Apple Pen şarkısı ilginç yapısı nedeniyle bir hayli dikkat çekmişti. Efsaneleştirilen şarkı birçok mizahi paylaşıma kaynak olmuş, şarkının hayranları kendi Pen Pinapple Apple Pen videolarını çekerek YouTube üzerinde paylaşmışlardı. Benzer bir başarıya birkaç sene önce Koreli şarkıcı PSY tarafından yayınlanan Gangnam Style adlı şarkı ile tanık olmuştuk. Bu şarkı YouTube'un en çok izlenen videoları arasında girmişti. Görünen o ki Pen Pinapple Apple Pen şarkısı da bu yolda ilerliyor.

Japon pop yıldızı Piko Taro tarafından söylenen Pen Pinapple Apple Pen şarkısı şu ana kadar yayınlandığı YouTube kanallarında toplamda 200 milyon civarında izlenme sayısı elde etmiş. Şarkının sadece 45 saniyelik bir şarkı olması ise bu şarkıyı Amerikan şarkı listelerinde ilk 100'e girmeyi başarmış en kısa şarkı yapıyor. Bu da Pen Pinapple Apple Pen şarkısının Guinness Rekorlar Kitabı'na girmesinin nedeni olmuş.

Şarkı hakkında kendisiyle röportaj yapılan Piko Taro kendisine sorulan "dünya turnesine çıkacak mısınız?" sorusuna ise şarkının kendisi kadar komik bir cevap veriyor: 

" Herhangi birinin gelmeyi isteyeceğini düşünüyor musun? Şarkım sadece bir dakika. Eğer 20 şarkı söylesem konser 20 dakikada bitecek. "

Piko Taro gelecek planları hakkında konuşurken hayranlarını yeni şarkılarla coşturacağının da müjdesini veriyor:

" Yapmaya devam edeceğim şey hızlı bir şekilde arka arkaya şarkılar yayınlamak. İlginç ve eğlenceli olacaklar, sonrasında ünlün bir kişinin benim hakkımda tweet atmasını sağlayacağım. "

Gangnam Style İnanılmaz Bir Rekora İmza Attı

YORUMLAR