Prisma Son Güncellemeyle Çevrimdışı Çalışabiliyor

Prisma Son Güncellemeyle Çevrimdışı Çalışabiliyor

Kısa bir süre önce çıkış yapan ve uygulama marketlerinin üst sıralarına tırmanan fotoğraf düzenleme uygulaması Prisma için yeni bir güncelleme yayınlandı. Android ve iOS akıllı telefon ve tablet kullanıcılarının gözdesi olmayı başaran Prisma'nın sahip olduğu fotoğraf filtreleri fotoğraflarınıza yepyeni bir görünüm kazandırabiliyordu. Fakat Prisma'nın çıkış sürecinde bir takım problemler yaşanmıştı. Bu problemlerin en büyüğü uygulamanın kilitlenmesi, fotoğraf filtrelerini uygulamaması ve işlemlerin yarım kalmasıydı. Ayrıca uygulama internet bağlantısı olmadan kullanılamıyordu.

Prisma'da ortaya çıkan prolemlerin kaynağı ise uygulamanın çalışma şekliydi. Prisma'da işlemek üzere bir fotoğraf seçtiğinizde ve bu fotoğrafa filtrelerden bir tanesini uygulamaya çalıştığınızda fotoğraf ilk önce Prisma sunucularına gönderiliyor, sonrasında işlendikten sonra size geri gönderiliyordu. İşte bu süreçte yaşanan bağlantı ve sunucu problemleri Prisma'nın fotoğraflarınızı işleyememesiyle sonuçlanıyordu. Neyse ki bu problemi ortadan kaldıracak yeni Prisma güncellemesi yayınlandı.

Prisma geliştiricilerinin yaptığı açıklamaya göre güncelleme sonrasında Prisma artık çevrimdışı olarak çalışabilecke. Yani fotoğraflarınız düzenlenme amacıyla Prisma sunucularına gönderilmeyecek, bunun yerine mobil cihazınız üzerinde işlenecek. Ayrıca uygulama artık internet bağlantısına ihtiyaç olmadan da çalışabilecek. 

Prisma geliştiricileri uygulama içerisinde yer alan bütün filtrelerin şu an için çevrimdışı olarak kullanılamayacağını belirtiyor. Filtrelerin yarısına çevrimdışı erişilebilecek; fakat ilerleyen zaman içinde diğer filtreler de çevrimdışı olarak kullanılabilir hale getirilecek.

Önümüzdeki süreçte Prisma'ya videolara filtre ekleme özelliğinin de eklenmesi planlanıyor. Prisma'nın en güncel versiyonunu bu bağlantıları kullanarak indirebilirsiniz:

Prisma Nedir, Nasıl Kullanılır?

Fotoğraflardan Prisma Logosu Nasıl Kaldırılır?

YORUMLAR