Prison Break Benzeri A Way Out Tanıtıldı!

Prison Break Benzeri A Way Out Tanıtıldı!

Birçok oyunun tanıtıldığı Electronic Arts Play etkinliğinin en dikkat çekici yapımlardan bir tanesi A Way Out oldu. Brothers: Tale of Two Sons isimli oyunun yapımcıları tarafından geliştirilen oyun, Prison Break’e olan benzerliği ve farklı oynanışıyla beğeni topladı.

Electronic Arts’ın E3 2017 tanıtımlarında bir süredir izlediği politikanın devam ettiği 2017’de de yine muhteşem bir “bağımsız” oyun görme şansını kaçırmadık. Brothers: Tale of Two Sons isimli oyunla bizlere yaratıcılıklarını kanıtlamış ekibin ellerinden çıkan A Way Out da bir o kadar farklı bir oyun olmuş.

Prision Break isimli dizinin hikayesine benzer bir şekilde ilerleyen A Way Out, co-op yani birlikte oynayabildiğiniz bir oyun. Hatta bütün oyun co-op üzerine kurulmuş. Dizi de olduğu gibi burada da iki farklı karakterimiz var ve bunlardan bir tanesi hapishanedeyken, bir tanesi de sonradan onu kurtarmak için buraya geliyor. İkiye bölünmüş ekrandan oyuncular bu karakterleri yönlendiriyorlar ve hücrelerinden kaçarak, özgürlüğe ulaşmaya çalışıyorlar.

Neredeyse iki ayrı oyun gibi ilerleyen; ancak aynı ekran üzerinde gördüğünüz hikaye, hapisten kaçışla sonlanmıyor ve peşinizden gelenleri atlatana kadar birlikte oynamaya devam ediyorsunuz. Kendine has oynanışıyla dikkat çeken A Way Out'un tanıtım videolarını hemen aşağıdan izleyebilirsiniz. 

Need for Speed: Payback'in İlk Oynanış Videosu Yayınlandı

YORUMLAR