Prof. Dr. Celal Şengör, Elon Musk'ı Hiç Duymamış

Prof. Dr. Celal Şengör, Elon Musk'ı Hiç Duymamış!

Türkiye'nin en nitelikli bilim insanlarından olan ve televizyonda katıldığı programlarla hepimizi aydınlatan Prof. Dr. Celal Şengör, Tesla Motors ve SpaceX'in kurucusu Elon Musk'ı hiç duymadığını söyledi.

Bigsby Medal ve Gustav Steinmann Madalyası gibi jeoloji bilimi alanındaki en prestijli ödüllerin sahibi olan Prof. Dr. Celal Şengör, özellikle İlber Ortaylı ile yaptığı televizyon programlarındaki tatlı sohbetleriyle hepimizi ekran başına kitlemeyi başarıyor.

Habertürk gazetesi tarafından YouTube'a özel olarak hazırlanan bir programda soruları yanıtlayan Prof. Dr. Şengör hoca, sosyal medya üzerinden kendine gelen, "Son zamanlarda biraz magazinsel olsa da Elon Musk ve projeleri hakkında ne düşünüyorsunuz" sorusuna verdiği cevapla bir anda gündeme oturdu.

Elon Musk adını daha önce hiç duymadığını söyleyen Şengör, "Ben bu adamın adını sizden duyuyorum. Kim bu adam ya? Hiç haberim yok" ifadelerini kullandı.

Program sunucusu, "Mucit olarak geçiyor" dese de Şengör ısrarla bilmediğini ve ilgilenmediğini söylüyor: "Bilmiyorum, ben ilgilenmiyorum. Ben gazete okumam, televizyon seyretmem. Bu adamı başka türlü bilme imkanım yok. Hakkatten hiç duymadım"

Elbette kimse Elon Musk'ın adını bilmek zorunda değil. Fakat Celal Şengör gibi eğitim ve meslek hayatı başarılarla dolu bir insanın Musk hakkında, "Hiç duymadım, kim bu adam?" demesi, sosyal medyada da büyük bir şaşkınlığa neden oldu.

Yine de Şengör hocamızın tavrını ve tarzını biraz olsun biliyorsak, Musk hakkındaki sorulan soruda ironi yapmış olabileceği ihtimalini de atlamayalım. Fakat yine de canın sağ olsun hocam!

YORUMLAR