Profesyonel Fotoğrafçının Gözünden iPhone 7Plus Kamerası

Profesyonel Fotoğrafçının Gözünden iPhone 7Plus Kamerası

Ben Lovy aktüel fotoğraflar pozlamak konusunda oldukça tanınmış bir Fransız fotoğrafçı. Profesyonel sanatçı iPhone 7 Plus telefonunu New York sokaklarında farklı mekanlar, insanlar ve durumlara doğrultarak cihazın fotoğraf performansını ölçtü. Lovy sokak fotoğrafçılığının bir makinenin değerini saptamak için geçerli bir yöntem olduğunu söyleyerek başmış deklanşöre.

Benjamin Lovy'nin kullandığı Apple iPhone 7 Plus cihazı kendisine özel olarak, telefon tanıtılmadan önce gönderilmiş. Lovy’nin iPhone 7 Plus fotoğraf kalitesi ile ilgili görüşleri değerlendirilmek istenmiş. Lovy’nin iPhone 7 Plus ile ilgili olarak ilk söylediği şey “256 GB depolama bu kalitede resim çeken bir telefon için akıllı bir seçim” olmuş. Apple Uygulama mağazasından edindiği uygulamalarla metroda evine dönerken fotoğraflarını işleyen Levy bu yüzden büyük depolama alanının amatör fotoğrafçılar için son derece kullanışlı olabileceğini dile getiriyor.

Lovy birçok akıllı telefonla resim çekerken cihazın yüzünüzü kapadığını ancak Apple iPhone 7 Plus ile son derece akıcı ve rahat hareketlerle yolda dolaşılabildiğini de söylüyor. iPhone 7 Plus’un anında oluşabilen renk ve ışık hareketlerine karşı algı tepkisinin de son derece hızlı ve doğru olduğundan da bahseden Lovy, hızlı ışık ve enstantane değişimlerimde fotoğraflarda saturasyon, bulanıklık ve gren gibi fotoğraf hatalarının neredeyse yok kadar azaldığını da saptamış.

Aşağıda Benjamin Lovy’nin New York sokaklarında elinde henüz o sırada kimsede olmayan iPhone 7 Plus ile çektiği fotoğrafları görebilirsiniz. 

En İyi iOS Fotoğraf Düzenleme ve Efekt Uygulamaları

YORUMLAR