Profesyonel Hayata Yönelik LinkedIn'e Hikaye Özelliği Geliyor

Daha çok profesyonel iş dünyasına yönelik paylaşımların yapılmasına odaklanan LinkedIn modaya uydu ve hikaye özelliği kazandı.

linkedin hikaye özelliği

Daha çok profesyonel iş dünyasına yönelik paylaşımların yapılmasına odaklanan LinkedIn modaya uydu ve hikaye özelliği kazandı. Yakın zaman önce yapılan güncelleme sonrasında sosyal medya platformunun akıllı telefon uygulamalarına hikaye özelliği eklendi.

Hala milyonlarca kullanıcısı olan Snapchat, 2013 yılında çok konuşulacak bir değişiklik yapmış ve bir süre sonra silinen hikaye özelliğini kullanıcıların beğenisine sunmuştu. Ardından Facebook, Snapchat'i milyarlarca dolar ödeyerek satın almak istemiş; ancak uygulamanın geliştiricileri bunu kabul etmemişlerdi. Bunun üzerine Facebook, sahibi olduğu Facebook, Instagram ve WhatsApp gibi uygulamalara hikaye atma seçeneği eklemişti.

Facebook'un olaya dahil olmasının ardından, hikaye detayı sosyal medya platformlarının vazgeçilmesi haline gelmişti. Hatta Google, YouTube'a dahi hikaye özelliği ekleyerek, işin bir adım daha öteye geçmesine sebep olmuştu. 

Kervana katılan son isim ise Microsoft tarafından geliştirilen ve yayınlanan LinkedIn oldu. Kendini diğer platformlara göre daha ciddi bir noktaya konumlayan LinkedIn, genellikle beyaz yakalıların takıldığı ve iş hayatına dair paylaşımların yapıldığı bir mecra olarak tasarlanmıştı. 

Microsoft'un satın almasından sonra daha fazla kullanıcıya hitap etme amacıyla uygulamada güncellemeler yapılmış ve uygulamanın ciddiyetine biraz olsun eğlence katılmaya çalışılmıştı. Bu hamlelerin sonuncusu ise hikaye özelliği ile kendini gösterdi. 

Konuyla ilgili açıklamalar yapan LinkedIn yöneticileri, yeni nesil internet kullanıcılarının artık hikaye özelliği ile birlikte büyüdüklerini ve bunsuz bir sosyal medya mecrasının düşünülemeyeceğini aktardılar. Güncellemenin ana sebebi olarak ise tamamen yeni nesil kullanıcıların bu tutumu olarak gösterildi.

YORUMLAR