Profesyonellere Yönelik Skype Yayınlandı!

Profesyonellere Yönelik Skype Yayınlandı!

Microsoft'un geçtiğimiz yıl Kasım ayında duyurmuş olduğu Skype for Business'ın ilk teknik önizleme sürümü yayınlandı. Bir süredir beklenen Skype'ın bu yeni sürümü iş dünyasındaki kullanıcılar için yararlı olacak pek çok özellik ve fonksiyona sahip.

Temel olarak standart Skype programı ile aynı olan Skype for Business, çalışanların daha verimli iletişime geçebilmeleri için bir çok yenilik ve fonksiyon barındırıyor. Ücretsiz olarak indirip deneme fırsatı bulabileceğiniz teknik önizleme sürümünde bazı hatalar elbette olabilir. Bu nedenle kullanıcıların yaptığı testler ile yavaş yavaş son halini olacak olan Skype for Business, gelecekteki aylarda tamamlanmış ve sorunsuz versiyonu ile karşımıza çıkacak.

Sesli ve videolu görüşmeler ile birlikte özel yada grup mesajlaşmalarınızı yapabilmenizi sağlayan Skype'ın Lync ile entegre edilmesi ile ortaya çıkan yeni Skype, online toplantı, güvenlik önlemleri ve IT departmanları için gerekli araçlar sunuyor. Lync kullanıcıları ile Lync kullanıcılarını birbirine bağlayacak olan Skype for Business, bu işlemi kullanıcılar arasında herhangi bir bağ olmamasına rağmen sağlayacak.

Ofis paket programlarının içerisine direkt olarak entegre edilen iş dünyası için Skype programı aynı zamanda kullanıcıların Outlook üzerinden skype kullanarak bağlanmalarını da sağlıyor. Standar PC kullanıcıları için gereksiz olan yeni İş Dünyasına özel Skype programının teknik önizlemesini kayıt işlemlerini tamamladıktan sonra indirebiliyorsunuz. Eğer arkadaşlarınızla konuşabilmek, mesajlaşabilmek yada görüntülü iletişime geçmek istiyorsanız Skype'ın bu versiyonuna ihtiyacınız yok. Normal Skype uygulamasını kullanmaya devam edebilirsiniz. Fakat küçük yada büyük çaplı bir iş yerinde çalışıyorsanız ve ciddi anlamda bir iletişim programına ihtiyaç duyuyorsanız Skype for Business'i buraya tıklayarak kayıt olup indirebilirsiniz. Tıkladıktan sonra gideceğiniz sayfa üzerinde ilk olarak Microsoft hesabınıza giriş yapmanız daha sonrasında ise gerekli kayıt işlemlerini tamamlamanız gerekiyor.

Skype'ın profesyonellere özel yeni versiyonu hakkındaki görüşlerinizi bizlerle yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

Instagram'ın En Çok Kullanılan Filtresi Belli Oldu

YORUMLAR