Project Ara 2017'de Satışa Çıkabilir

Project Ara 2017'de Satışa Çıkabilir

Google ve üçüncü parti Android geliştiricilerinin yeni ürünlerini, bilgilerini duyurdukları Google I/O etkinliği dün akşam itibariyle tamamlandı. Bu etkinlikten gelen bir diğer önemli bilgi ise Project Ara'ya dair oldu. Buna göre Project Ara telefonlar 2017'de gelebilir.

Project Ara, önümüzdeki onlarca yılı etkileyebilecek denemelerden bir tanesi. Kısaca modüler bir telefon yapmaya çalışan Google, bu sayede kullanıcıların istediği değişikliği istediği zaman yapmalarına izin verecek. Geliştiriciler ve donanım üreticileri tarafından da dört gözle beklenen bu yeni cihazın, 2016 yılının sonlarına doğru uygulama geliştiren büyük merkezlere gönderileceği söylendi. Alınan ilk geri dönüşlerin ardından ise 2017'de satışa çıkarılmasının planlandığı da açıklandı.

Birçok Android kullanıcısının dört gözle beklediği Project Ara için bir de yeni video yayınlandı. Videoda telefonun nasıl çalıştığını ve modüllerin nasıl değiştiğini görme şansı da yakalayabiliyorsunuz. O videoyu ise haberimizin sonundan izlemeniz mümkün.

Project Ara Nedir?

Project Ara bir modüler akıllı telefon. Yani kamera için ayrı bir modül, işlemci için ayrı bir modül bulunuyor. Böylece kendi telefonunuzu istediğiniz gibi dizayn etme şansı sizlerin ellerine verilmiş oluyor. Bir başka açıdan baktığımızda da telefonun ömrü sonsuza kadar uzatılıyor. Örneğin; yeni bir işlemci modeli çıktığında, yeni telefon almak yerine, bir başka modülü daha telefonunuza yerleştirmeniz yetiyor.

Project Ara'nın pazarlaması da beklenenden farklı olacak. Müşteriler önce 50 dolar vererek, telefonun kasasını ve Wi-Fi modülü satın alacaklar. Sonrasında kamera, işlemci, ram, ekran, ses çıkışı gibi her türlü özelliğini istedikleri gibi seçip telefona koyabilecekler. Bittabi sadece müzik dinlemek için aldığınız bir telefonda, ses çıkışlarını mükemmel seviyeye getirip, daha ucuza daha kaliteli bir telefon çıkarmış olacaksınız.

Sadece ucuzluk açısından da bize katkısı olmayacak Project Ara'nın. Bir fotoğrafçı, telefonun ön tarafına ya da arka tarafına iki ya da üç farklı lens takabilecek. Böylece bambaşka açılardan ve kalitelerden fotoğraf çekmiş olabilecek. Daha birçok özelliği bünyesinde barındıracak proje için yayınlanan o videoyu ise hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

İyi seyirler!

Google Project ARA Farklı Sulara Yelken Açarak Tablet Yapıyor

Google, Project ARA Hakkında Çıkan Düşme Testini Geçemedi İddialarını Yalanladı

Modüler Telefon Project ARA Sadece Bir Testten Sınıfta Kaldığı İçin Ertelendi

YORUMLAR