Project CARS GO, Mobil Platformlara Geliyor!

Project Cars Go Android iOS

Son zamanlarda piyasaya sürülen en başarılı yarış simülasyonlarından bir tanesi olan Project CARS için müjdeli bir haber geldi. Oyunun geliştiricisi Slightly Mad Studios, çok sevilen yarış oyununu Project Cars Go ismiyle mobil platformlara çıkaracağını söyledi.

Project Cars Go Android

İlk olarak 2013 yılında duyurulan Project CARS, Kickstarter üzerinden yardım kampanyası başlatmıştı. Kampanya kapsamında yaklaşık 5 milyon dolar toplayan Slightly Mad Studios, Project CARS ismini koruyarak piyasadaki yerini almış ve son zamanlarda çıkan en iyi yarış simülasyonlarından bir tanesini geliştirmeyi başarmıştı. Yakın zaman önce Project CARS 2’yi Steam üzerinden yayınlayan studio, beklenmedik bir karar alarak, Project Cars'ın mobil platformlara çıkacağını açıkladı.

Güney Koreli mobil oyun dağıtımcısı Gamevil ile ortaklık yaptığını söyleyen stüdyo, geliştirme aşamasında olan Project Cars Go ile birlikte iOS ve Android kullananlara gerçek bir yarış oyunu deneyimi yaşatmak istediklerini söyledi. Serinin bilgisayar sürümünde vaat edilen tüm deneyimin mobil platformlara taşınması için uğraştıklarını söyleyen Slightly Mad, oyunun çıkış tarihine ilişkin henüz açıklama yapmadı. Buna rağmen oyun üzerinde küçük değişiklikler yapıldığını ve yakın zaman sonra piyasaya sürülmeye hazır olacağı söylendi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Gamevil’in yöneticisi Kyu Lee, “Slightly Mad Studios ile birlikte çalışarak, Project CARS GO oyununu mobile getirme konusunda çok heyecanlıyız. Project CARS Go, bilgisayar ve konsolda olduğu gibi lisanslı arabalar ve derin kişiselleştirme seçenekleriyle birlikte mobil platformlardaki yerini alacak.” dedi.