Project Spartan Mobil Sürümünün İlk Görüntüleri Sızdı

Project Spartan Mobil Sürümünün İlk Görüntüleri Sızdı

Project Spartan Tarayıcısının Windows 10 işletim sistemiyle çıkacağı günler sabırsızlıkla beklenirken sızan fotoğraflardan Windows Phone kullanıcılarını bekleyen arayüzün görüntüsü ortaya çıktı. WindowsMania ekibinin ulaşmayı başardığı Project Spartan internet tarayıcısı Windows Phone cihazında çalışır durumda olarak kaydedildi. Şu an tarayıcıyı yakından inceleyen ekip, herkesi bekleyen sürprizi müjdelemek için birkaç ekran görüntüsünü paylaşıyor.

Gözle görülür ilk değişiklik, adres çubuğunun artık yukarıda yer alması olabilir. Windows Phone'da kurulu olan Internet Explorer adres çubuğu aşağıda yer alıyorken Spartan ile eski düzene bir geri dönüş gözlemlenebiliyor. Tarayıcı seçeneklerinin içerisinde yer alan bir özellikte metinleri kaydedip çevrimdışı olarak okuyabilme fonksiyonu var.

Bir başka değişiklik de henüz son kanaate varmamış deneysel bir proje. Hamburger butonları aracılığıyla menüye ulaşım yerine elipsler kullanılıyor. Hamburger butonlarının varlığı Windows Phone kullanıcıları arasında uzun zamandır tartışılıyordu. Microsoft, bu durumda kullanıcılardan not almış gibi görünüyor.

Genel anlamda incelendiğinde oldukca sade bir görünümle karşımıza çıkan Spartan Browser, Windows Phone için şık bir yenilik olacak gibi görünüyor. Sizin bu konusa fikriniz ne? Internet Explorer size mobil sürümünde başarılı mıydı? Yorum kutusundan tartışmaya katılabilirsiniz.

Crimsonland'ın Windows Phone ve Windows 8.1 Versiyonu Yayınlandı!

Opera Mini Güncellemesi Windows Phone'a Modern Bir Arayüz Getirdi


 

YORUMLAR