PS Vita Artık Daha Kişiselleştirilebilir bir Sistem Sunacak

PS Vita Artık Daha Kişiselleştirilebilir bir Sistem Sunacak

PlayStation Vita ilk çıktığı günden beri kullanıcılarına arka plan değiştirme ve genel kişiselleştirme namına seçenekler sunuyordu. Ancak sistemin uygulama ikonları arasında geçiş yapma, bu ikonları değiştirebilme gibi bir durum yoktu. Sony, el konsoluna yayınlayacağı son güncellemeyle kişisel temalarınızı Vita'ya aktarabilme özelliği getiriyor.

Yazılım versiyonu 3.30 ile artık sistem ayarlarında farklı ikonlar kullanmak dışında arka plan müziği de ekleyebiliyor, temalarınıza daha da renk katabiliyorsunuz. Oyunların resmi temaları dışında ileride yayınlanacak sanatsal çizim ve tema seçenekleriyle konsolunuz daha da stil sahibi olacak.

Güncelleme yazılım içerisindeki verimi arttırarak Trophy'lerle de ilgili bağlantıları güçlendiriyor. Aldığınız Trophy'lerin nadirliğini de artık Vita üzerinde görebileceksiniz. Bu, özellikle PlayStation 3 ya da 4 ve Vita'yı birlikte kullananlar için oldukça şikayet edilen bir durumdu.

Yakında PlayStation 4 kullanıcıları Vita için de mavi tema talebinde bulunabilirler. Bakalım Sony konsollar arası kullanımı kuvvetlendirmek için ne gibi adımlarda bulunacak.

YORUMLAR