PS3 Satışları Kasım Ayı İtibariyle 70 Milyonu Aştı

PS3 Satışları Kasım Ayı İtibariyle 70 Milyonu Aştı

PS3, rakibi Xbox’a göre 6 yılın ardından kısa zamanda büyük mesafe katetti. PlayStation 3, 70 milyon oyun konsolu satarak rakibi Xbox’un şu anki konumuna ulaştı.  Bu sabah, Kasım ayının 4’ünde 70 milyon oyun konsolu sayısını aştıklarını belirten Sony Computer Entertainment, karşılaştırmalara bakılırsa rakiplerine ciddi bir fark atmış durumda.

2006 yılında piyasaya sürülen oyun konsolu birçok kez yenilendi ve görünen o ki güçlenmeye devam edecek. Bu süre boyunca donanım kolaylaştırıldı, geniş disk sürücüsü kapasitesi ile kuşatıldı ve çok sayıda yazılım güncelleştirmesi yapıldı. Son model ise, önceki PS3’ün ağırlığının yarısı kadar ağırlığa sahip ve bu da SCE’ye göre müşteriler için son derece iyi karşılanan bir durum.

Orijinal PS3 adı da verilen PlayStation Ağı şimdilerde 59 ülkeyi etkilemekte. Nadir güvenlik ihlalleri göz önüne alınmazsa, hala müşterilere popüler özellikler sunmakta.

Konsol için yazılım envanteri şimdilerde Dünya çapında satılan 595 milyondan fazla birimleri ile 3,590 dolaylarında dolaşmakta.

PS3 satış rakamları; tüketiciler tarafından sahip olunan konsol ünitelerinin miktarından çok, Dünya çapında gönderilen konsolları da temsil etmekte. Bununla beraber, Sony’nin konsolundan 1 yıl önce piyasaya çıkan ve bu yılın Eylül ayında satış rakamları 70 milyonu bulan rakibi Microsoft’un Xbox konsolu ile de iyi bir karşılaştırma yapılıyor.

Microsoft’un Kinect teknolojisine benzer şekilde, oyunlara hareket ve akım ekleyen hareket kontrolörü PlayStation Move’un satışları 11 Kasım itibariyle Dünya çapında 15 milyonu aştı.

YORUMLAR