PS4 Morpheus VR Sanal Gözlük 2016'ya Hazır

PS4 Morpheus VR Sanal Gözlük 2016'ya Hazır

Sony yetkilileri üzerinde çalıştıkları PlayStation 4 Morpheus sanal gerçeklik gözlüğünün donanım aşamasının tamamlandığı müjdesini verdi. Gözlük kablosuz olarak çalışmayacak.

Oyun geliştiricileri konferansında (GDC) yapılan açıklamaya göre; Sony PlayStation 4 için tasarlanan Morpheus VR sanal gerçeklik setinin donanım aşamasını tamamladı.

Sony Morpheus VR’nin PlayStation 4’e kablosuz olarak bağlanmayacağını da açıkladı. Mühendisler 120Hz hızla 1080p görüntü aktarmanın kablosuz olarak çok sıkıntılı olacağını, bu yüzden cihazın konsola kablolarla bağlanması gerektiğini anlattılar.

Sony Morpheus VR ile E3’te bazı oyunların demosunu da yapmaya hazırlanıyor. Playstation 4 için özel olarak tasarlanan sanal gerçeklik gözlük setinin GDC 2015’de (Game Developers Conference) küçük bir demosu da yapıldı, ancak cihazın daha çok eksiği olduğu da dikkat çekti. Ancak yetkililer daha kararlı ve özgün demoların E3 için hazır olabileceğini de belirttiler.

Sanal gerçekliği konsol oyunlarının hepsine taşımak isteyen Sony Morpheus VR sanal gerçeklik cihazını 2016 yılının ilk yarısına yetiştirmeye çalışıyor.  

PlayStation 4 Ekran Görüntüleri

PlayStation Evrimi: Başlangıç

PlayStation Evrimi:PlayStation 2

Samsung Televizyonlarda PlayStation Oyunları, PlayStation Olmadan Oynanabilecek!

YORUMLAR