PS4 Pro İçin RAM Dopingi Oyuncuları Heyecanlandırdı

PS4 Pro İçin RAM Dopingi Oyuncuları Heyecanlandırdı

Bu ayın başlarında Playstation 4 Pro'nun tanıtımını yapan Sony, konsolun donanımsal özelliklerini de açıklamıştı. Bugün yapılan bir başka açıklama ile açıklanan donanım özelliklerinin yanına 1GB RAM daha eklendiği söylendi.

VR cihazların önlenemez yükselişinin ardından oyun konsolu üreticileri de bu işin içerisinde yer almak istemişlerdi; ancak mevcut konsollar, VR oyunlar için yeterli donanıma sahip değillerdi. PlaystationVR gibi bir makina da tanıtan Sony, bunun için radikal bir karar alarak, mevcut konsolunun donanım özelliklerini yenileme yoluna gitmişti. Playstation 4 Pro ismi verilen yeni konsol, kardeşine göre daha güçlü olacak ve 4K desteği sunacaktı. 

Oyuncular tarafından merakla beklenen bu yeni konsolun donanım özelliklerine dair bir değişiklik yapıldı. Playstation donanımının en yetkili kişisi olan Mark Cerny, yaptığı açıklama ile Pro'ya 1GB RAM daha eklendiğini duyurdu. Fakat bu RAM, ilk açıklananın aksine DRAM olacak ve DDR5 olanlardan daha yavaş çalışacak. Sony'nin bu eklemeyle çoklu uygulama açma ve kimi işletim sistemi işlemlerini bu RAM'e yüklemeyi ve oyunlarda daha stabil bir FPS değeri sunmayı amaçlıyor.

PS4 Pro'nun HDD'si Değiştirilebilecek

10 Kasım itibariyle piyasaya sürülecek olan konsolun depolama birimi üzerinde büyük beklentiler vardı. Yeni neslinde yeni nesli olduğu için kullanıcılar Sony'den SSD kullanmasını bekliyorlardı; ancak lansman sırasında 1TB büyüklüğünde bir HDD'nin kullanılacağı söylenmişti. Fakat bugün yapılan RAM açıklamasıyla birlikte konsolun depolama birimi çeşidine dair de açıklama geldi. Yetkililerin yaptığı açıklamaya göre PS4 Pro'nun depolama birimi istenildiği gibi değiştirilebilecek ve dileyen kullanıcılar konsollarında SSD kullanabilecekler. 

PlayStation Pro 399 Dolarlık Fiyatıyla Duyuruldu

Playstation 4 Artık İndirimli Fiyatlarıyla Satın Alınabilir!

YORUMLAR