PS4 Pro Ülkemizde Satışa Sunuldu!

PS4 Pro Ülkemizde Satışa Sunuldu!

Sony'nin özel bir etkinlik aracılığıyla duyurduğu PS4 Pro ülkemizde satışa sunuldu. Dönemin en güçlü oyun konsolu olarak lansa edilen PS4 Pro, 4K ve HDR video çıkış desteğine sahip. Bu sayede daha yüksek çözünürlüklerle ve daha detaylı görüntülerle heyecanı deneyim edinebileceğiz.

Daha yüksek çözünürlük, daha detaylı görüntüler ve daha yüksek kare hızları sunan PS4 Pro, birçok ülkeyle aynı anda ülkemizde satışa sunuldu. PS4 Pro'nun 1699 TL'den satışı tavsiye ediliyor.

PS 4 Pro Teknik Özellikleri

4K ve HDR desteğine sahip olan PS4 Pro, GDDR5 8 GB bellek, 8 çekirdek yeni nesil AMD işlemci ve yeni nesil AMD grafik kartı ile donatılmış. Ayrıca cihazın diğer standart PS4'ler gibi 1 TB depolama alanı bulunuyor.

PS4 Pro ile birlikte gelen 4K desteği, oyunlarda ve videolarda kullanıcılara görsel şölen deneyimi sunuyor. PS4'ün yenilenmiş donanımı sayesinde 4K desteklenen oyunlarlarla birlikte daha yüksek çözünürlükler, daha detaylı görüntüler, ve daha yüksek kare hızları elde ediliyor. Ayrıca PS4 Pro, HDR desteğine de sahip.

PS 4 Pro ile Oynacak Oyunlar

PS4 Pro'nun çıkışıyla birlikte bazı oyunlar tekrar güncellendi. Kullanıcılara 4K'nın gücünü göstermek ve deneyimi yaşatmak için Call of Duty: Infinite Warfare, Ratchet & Clank, The Last of Us: Remastered ve Uncharted 4: Bir Hırsızın Sonu gibi oyunlar PS4 Pro'nun çıkışıyla birlikte güncellenerek tekrar sunuldu.

Kullanıcılar tüm PS4 oyunlarını hem standart PS4 üzerinden hem de PS4 Pro üzerinden oynatabiliyor. Ayrıca PS4 kullanıcıları ile PS4 Pro kullanıcıları aynı paneli kullanıyor. Dolayısıyla bu oyuncular birbirleriyle rahatlıkla oyun oynayabiliyor.

Netflix uygulaması sayesinde 4K desteklenen filmleri kullanıcılar PS4 üzerinden de izleyebiliyor. Sürekli güncellenen 4K video desteği sayesinde içeriğin gün geçtikçe daha fazla artması bekleniyor. Ayrıca Youtube gibi HDR desteği sunan platformlardan da video izlenebiliyor.

Tomb Raider'ın PS4 Pro ve PC Grafikleri Karşılaştırıldı

Playstation 4 Pro Türkiye Fiyatı Açıklandı

YORUMLAR