PTT, 178. Yılında Dünya Markası Olmaya Aday

PTT Dünya Markası

Yakın zaman önce yaptığı atılımlarla modern bir şirket haline dönüşen ve yenilikleri kaçırmadan takip etmeye başlayan PTT, yurtdışına açılacağını duyurdu. Bir dünya markası olmak adına çalışmalarına devam ettiklerini belirten PTT yetkilileri, kurumla ilgili önemli detaylara yer verdiler.

PTT Mehmet Bozgeyik

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT AŞ) Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kenan Bozgeyik, "Yerli ve milli kuruluşumuz PTT, inovasyon, Ar-Ge ve dijitalleşme temelli atılımlarla büyüyor, güçleniyor, bir dünya markası oluyor." ifadesini kullandı. 23 Ekim 1840’ta kurulan ve 178 yıldır çalışmalarını sürdüren PTT’nin kuruluş yıldönümü dolayısıyla açıklama yapan Bozgeyik, "Şirketimiz, müşteri memnuniyetini en üst seviyeye çıkarma, insanımızın refah ve mutluluğunu artırma, ülke ekonomisine azami katkı sunma şiarıyla faaliyetlerini sürdürmektedir. Yerli ve milli kuruluşumuz PTT, inovasyon, Ar-Ge ve dijitalleşme temelli atılımlarla büyüyor, güçleniyor, bir dünya markası oluyor." değerlendirmesinde bulundu.

PTT’nin sektöründe güçlü bir konumda olduğunu hatırlatan Kenan Bozgeyik, bugüne kadar kurum için çalışan herkese şükranlarını sunarak, şunları ifade etti: “Dünya Posta Birliği İdari Konsey Başkanı unvanıyla sektörümüzde güçlü bir konumda bulunmamız, postanın geleceğini şekillendirecek kritik kararların alınmasında etkin rol oynamamız bizler için övünç vesilesidir. Kurumumuzun geldiği noktada emeği ve katkısı bulunan herkese en kalbi şükranlarımı sunuyorum. Şanlı tarihi boyunca PTT'ye hizmet etmiş büyüklerimizden ve kardeşlerimizden devraldığımız bayrağı layıkıyla dalgalandırabilmek için azim, şevk ve özveriyle çalışmaya devam edeceğiz.”